Bağcılar

Yine Yeniden Şampiyon AKSANSPOR

Yine Yeniden Şampiyon AKSANSPOR

Yine Yeniden Şampiyon AKSANSPOR . Bu yıl 9.su düzenlenen Gersoy-Der halı saha Futbol turnuvasında Gerger Dağlıca ile final maçı yapan Aksanspor şampiyonluğu bu senede kimseye bırakmadı. Adıyaman futbol turnuvalarında 4. kez şampiyon oldu.

Gersoy-Der’in organize ettiği halı saha futbol turnuvası final maçı 31 Ağustos Pazar günü oynandı.

Turnuvanın şampiyonu Aksanspor olurken, 2.liği Gerger Dağlıca ve 3.lüğü ise Aloman takımı aldı. Centilmenlik kupasını ise bu yıl Taraksu (Dragso) takımına verildi. Bu yıl ki turnuvada verilen diğer bir ödül ise altın ayakkabı ödülü oldu. Altın ayakkabı ödülünü ise Taraksu (Dragso) takımından Medet Demir aldı. Fair Play ödülüne ise Yavuz Kızılaslan layık görüldü.

Turnuvada bir konuşma yapan Gersoy-Der Başkanı Mahmut Özdemir; “3 ay evvel yaklaşık 36 takım 550 futbolcuyla startını verdiğimiz turnuvamızda bu gün finali izledik. Bu turnuvanın en büyük amaçlarından biri olan kaynaşma ve dostlukların kurulmasını sağlamaktı. Nitekim bu gün burada bunun en iyi sonuçlarını görüyoruz. 3 ay evvel başlattığımız bu dostluk ve kaynaşma sürecinin bizleri birbirimize ne denli yaklaştırdığı çok net olarak ortaya çıktı. Bu süreç zarfında ilçemizde meydana üzücü hadiseden dolayı biraz ara verdiğimiz turnuvamızı kazasız belasız bir şekilde tamamladık. Bu organizasyonun başında bulunan başkan yardımcımız Süleyman Demir ve ekibine çok teşekkür ediyorum.

Bu günde bizleri yalnız bırakmayıp bu güzel ve anlamlı organizasyonda yanımızda olduğunuzdan dolayı siz misafirlerimize de ayrıca teşekkür ederim. Bilindiği üzere memleketimizdeki üzüntülü hadiselerin önüne, bu tür kaynaşma ve bir arada bulunma ve dostlukların güçlendirilmesiyle geçebiliriz.
Kaynaşmanın ve dostlukların sağlamlaştırıldığı bu tür organizasyonlara önümüzdeki yıllarda da daha da önem vererek hayata geçireceğimizin bilinmesini isterim. Turnuvamıza katılan tüm takım ve takım yöneticilerine, maçların oynandığı esnada takımlarına gerekli desteği sağlamak için saha kenarlarına akın eden hemşerilerime teşekkür ederim.” dedi.

Final programına katılıp kendilerine selamlama için söz verilen İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Zeynel Yılmaz, Sultangazi Belediyesi Meclis Üyeleri İsmail Akkaya, Mahmut Yılmaz, Adıyamanlılar Derneği Başkanı Mehmet Deniz, WSKF Başkanı Zülfikar Yeşil, Bader Başkanı Mehmet Özcan, Canbeyliler, Dernek Başkanı Abdulbaki Durmuş, Tirkidin Dernek Başkanı Enes Çingay, Alhasino Dernek Başkanı Hasan Güzel, Saraycık Dernek Başkanı Kahraman Karakoca, Akdoğan Dernek Başkanı Hacı Konan, Sutepe Dernek Başkanı Aziz Karataş, Çobanpınar Derneği adına Mehmet Tuğluk, Hüseyin Barlas, Gader Başkan yardımcısı Ramazan Baykurt, Esentepe Spor Kulübü Başkanı Üzeyir Polat ve başkan yardımcısı Fatih Acar katıldı.

Gersoyder Futbol Turnuvası 2014 Final 1. Bölüm

Gersoyder Futbol Turnuvası 2014 Final 2. Bölüm

 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top