Spor

Yılmaz; “Sultangazispor Camiasını Toparlamak İçin Adayım!”

Yılmaz; “Sultangazispor Ailesini Toplamak İçin Adayım!”

Yılmaz; “Sultangazispor Camiasını Toparlamak İçin Adayım!”

Sultangazispor’un eski başkanı şu an ki ‘onursal başkanı’ Nevzat Yılmaz, düzenlediği basın toplantısı’nda Sultangazispor başkanlığına aday olduğunu resmen açıkladı.

Nevzat Yılmaz, “Sultangazispor ailesini yeniden toparlayacak ve bütün ilçeyi kucaklayan yeni bir yönetimle, Sultangazispor’un 3. Lig özlemine son vermek için adayım” dedi.

Yılmaz; “Sultangazispor Camiasını Toparlamak İçin Adayım!”

Şimal Tv Stüdyolarında düzenlediği basın toplantısında kısaca kendi dönemini ve 2 sezondur devam edenOsman Cengiz dönemini özetleyen Nevzat Yılmaz, “ben aday olarak aynı zamanda kendi ismimi riske ediyorum. Neticede demokratik bir kongre olacak, kongrenin sonucunu tam olarak kestirmek güç. Aynı zamanda başkan seçildikten sonra söylediklerini gerçekleştirememekte var.”

Nevzat Yılmaz basın mensuplarının soruları üzerine neden yeniden başkan adayı olduğunu da yanıtladı.

Yılmaz; “Sultangazispor Camiasını Toparlamak İçin Adayım!”

İşte Nevzat Yılmaz’ın basın açıklamasından satır başları.

“Şu anda Sultangazispor’da bir yönetim sorunu vardır. Kongrenin yapıldığı tarihte oluşan yönetimden geriye 12-13 kişi kalmış. Yani bu 2 sezonda yönetim erimiş. Netice itibariyle Sultangazispor yönetimi, şu anda Sultangazi’nin tamamını kucaklamıyor. Biz Sultangazi’nin tamamını kucaklayan bir yönetim oluşturacağız.”

“Bizim zamanımız da her yıl en az alt yapıdan 4-5 oyuncu takımda kendisine yer bulurdu. Fakat son 2 sezondur alt yapıdan bir futbolcu gören var mı? İşte bizim başkan olmamız durumunda yeniden alt yapıdan bizim çocuklarımız bu takımda yer alacak ve geçmişte olduğu gibi buradan daha üst liglere gidecek.”

“Sultangazisporun en acil sorunu hepimizin bildiği gibi; tesis sorunudur. Belediye Başkanımız Sayın Cahit Altunay’ın başlattığı ve yeni sezona yetişecek bir tesis projesi var. Bu tesis tamamen Sayın Başkanımızın çabalarıyla hayata geçecek bir projedir. Kimse buradan kendine pay çıkarmasın. Tesis sorununu çözmüş bir kulübün her anlamda başarılı olması gerekmektedir. Bu başarı sadece para gücüyle olmaz. Sadece parayla olsaydı, her yıl Manchester United veya bizim ligimizde Fenerbahçe şampiyon olurdu. Yani Bursa Spor şampiyon olmazdı. Fakat durum böyle değil. Bu iş için paradan daha önemli şeyler var. Bunun için de tecrübeye ve başka şeylere ihtiyaç var. İşte ben bu şeylerin biz de mevcut olduğuna inanıyorum.”

“Mevcut yönetimde bulunan isimlerin devam etmeye niyetli olması durumunda ben bu isimlerin hepsiyle devam edebilirim. Sultangazispor camiası artık belirli bir olgunluğa ulaşmıştır. Her kes Sultangazispor’a hizmet etmek istiyor.”

“Sultangazispor, Sultangazi ilçesinin Milli Takımıdır. Hepimizin spor anlamında başka kimlikleri olabilir, ancak Sultangazispor bizim ortak kimliğimizdir. Bunu sağlamanın bir yolu var. Bu ilçede yaşayan her sporseveri bir yerinden bu işin içine katmak gerekiyor. Biz bunu başaracağız.”

Yılmaz; “Sultangazispor Camiasını Toparlamak İçin Adayım!”

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top