Sultangazi

Yılmaz Ailesinin Mutlu Günü

Yılmaz Ailesinin Mutlu Günü

Yılmaz Ailesinin Mutlu Günü

Sultangazi iş ve siyaset camiasının yakında tanıdığı Mahmut Yılmaz’ın oğlulları Muhammed Miraç ve Mikail Yılmaz kardeşler Nota2 Düğün Salonu’nda düzenlenen sünnet düğünü ile erkekliğe ilk adımı atarken, çocukların kirvesi OSES Yönetim Kur. Bşk. ve Sultangazi Belediye Meclis Üyesi Osman Yaşar oldu.

Yılmaz Kardeşlerin sünnet düğünü iş ve siyaset dünyasının tanınmış simalarını bir araya getiridi.
Sünnet düğününe Sultangazi Kaymakamı Ali Uslanmaz, Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, belediye başkan yardımcıları, belediye meclis üyeleri ile siyaset, iş ve sanat dünyasının tanınmış simaları Yılmaz ailesini bu mutlu günlerinde yanlız bırakmadılar.

Anadolu geleneklerine göre kirvelik iki aile arasında akrabalık bağı kurarken kirvenin çocuklar üzerinde babalık hakkı olduğu düşünülür. Yılmaz kardeşlerinde kirveliğini yapan Osman Yaşar, üstlenmiş olduğu görevin gereklerini hakkıyla yerine getirdi. Yaşar düğüne 200’ü aşkın bir daveti grubuyla birikte katıldı.

Misafirlerle baba Mahmut Ylmaz ile birlikte tek tek ilgilenen Yaşar, düğün boyunca davetlerle sohbet etti.
Okunan Kur’an’ı Kerim Tilavetiyle başlayan sünnet düğünde bir konuşma yapan Mahmut Yılmaz, katılımcıları selamlayarak bu mutlu günlerinde ailesini yanlız bırakmadıkları için teşekkür ederek, hoşgeldiniz dedi.
Daha sonra birer selaamlama konuşması yapan kirve Osman Yaşar, Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, Sultangazi Kaymakamı Ali Uslanmaz katılımcıları selamlayarak çocuklara bundan sonraki hayatlarında başarılar dilediler.
Sünnet düğünü Ahmet Hakan Karagül’ün seslendiridiği ilahiler ve sema gösterisi ile sona erdi.

 

 

 

 

 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top