Sultangazi

Yeşilay Sultangazi Şubesi Dualarla Hizmete Açıldı

Yeşilay Sultangazi Şubesi Dualarla Hizmete Açıldı

Toplumun ve gençliğin kötü alışkanlıklardan kurtarmayı hedef alan Yeşilay Sultangazi Şubesi törenle hizmete açıldı. Ramazan Altan başkanlığında çalışmalarını sürdüren Sultangazi Yeşilay Şubesi, ilçe protokolünü ve kanaat önderlerinin ilgi gösterdiği törende konuşan katılımcılar, ilçenin kanayan yarasına merhem olacak bu kuruluşa ihtiyaç olduğunu  belirterek, destek olacakları sözünü verdiler.

İnsan onurunu ve saygınlığını temel alan, toplumu ve gençliği ayrım gözetmeden zararlı alışkanlıklardan korumak için çalışan, milli ve ahlaki değerleri gözeterek ve bilimsel metotlar kullanarak tütün, alkol, uyuşturucu madde, teknoloji, kumar vb. bağımlılıklarla mücadele eden, önleyici ve rehabilite edici halk sağlığı ve savunuculuk çalışmaları yürüten bir sivil toplum kuruluşu olan Yeşilay’ın Sultangazi Şubesi törenle açıldı.

Sultangazi’nin Esentepe Mahallesinde yapılan açılış törenine AK Parti İstanbul Milletvekili Şirin Ünal, Sultangazi Kaymakamı Uğur Kalkar, Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay ve Yardımcıları, AK Parti İlçe Başkanı Suzan Dağlar Civan, MHP İlçe Başkanı Yusuf Özel, Saadet Partisi İlçe Başkanı Hüseyin Aydoğan, CHP İlçe Başkan Adayı Av. Ali Acar, Yeşilay Genel Sekreteri Av.Osman Baturhan Dursun, ASKON Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Ali Cesur, Kurucu Yeşilay İlçe Başkanı Mevlüt Dilek, Yeşilay İlçe Kadın Kolları Başkanı Nagihan Geyik, Yeşilay İlçe Gençlik Kolları Başkanı İbrahim Oktar, STK Temsilcileri, Evkur Yeni Malatyaspor As Başkanı Sait Aybak, Sultangazi Muhtarlar Derneği Başkanı Zeki Yıldız ve mahalle muhtarları ile basın mensupları katıldı.

 

Açılışta kısa bir konuşma yapan Yeşilay Şube Başkanı Ramazan Altan, mekanı Yeşilay’a tahsis eden Belediye Başkanı Cahit Altunay’a teşekkür ederek ilçenin kanayan yarası madde ve internet bağımlılığına karşı el birliği ile çalışmayı önererek gençlerin bu mekana yönlendirmelerini istedi. Altan,  katılım gösteren herkese teşekkür ederken İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte okullarda Yeşilay kulüplerinin kurularak bağımlılıklara karşı mücadele çalışmasının yürütüleceğini belirtti.

Belediye Başkanı Cahit Altunay ise eskimiş bir mekandan böylesine yeşiller içinde bir mekan oluşturduğu için Yeşilay yönetimine teşekkür etti. Her türlü desteği vereceğini söyleyen Altunay, “Altan kardeşim ilçedeki çok büyük bir eksiği doldurdu. Biz binalar tesisler yaptık ama insana dokunmada eksiklik yaşadık. Bu eksiğimizi Yeşilay gibi STK’lar kapatacak. Ramazan Altan’ın sivil toplum kuruluşları konusundaki başarısını biliyoruz. Eminim bu amaç uğruna da elinden geleni yapacaktır” dedi.

AK Parti Milletvekili Şirin Ünal ise “çağın en büyük sorununun uyuşturucu ve madde bağımlılığıdır. Maalesef terör odaklarının buna zemin hazırlıyor. Yeşilay’ın manevi iklimde bu illetle mücadelesini canı gönülden tebrik ediyorum” diyerek Ramazan Altan ve ekibine başarılar diledi.

Açılış töreninde Sultangazi Kaymakamı Kalkar, AK Parti İlçe Başkanı Civan, ASKON Başkanı Ali Cesur ve  Yeşilay Genel Sekreteri Dursun birer konuşma gerçekleştirdi.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top