İstanbul'daki Adıyamanlılar

Yenikapı’da Adıyaman Rüzgarı Esti

Yenikapı’da Adıyaman Rüzgarı Esti

Açılışını TBMM Başkanı Binali Yıldırım’ın gerçekleştirdiği Adıyaman Tanıtım Günleri, Adıyaman’ın tarihi, kültürü, coğrafi güzellikleri ve yöresel ürünleri milyona yakın ziyaretçisinin beğenisine sunuldu. Büyük bir coşkuyla gerçekleştirilen etkinliğe katılımcılar hafta sonu yoğun ilgi gösterdiler.

Adıyaman Dernekler Federasyonu ve Adıyamanlılar Vakfı tarafından Yenikapı Etkinlik alanında organize edilen Adıyaman Tanıtım Günlerinin açılışı TBMM Başkanı Binali Yıldırım’ın katılımıyla gerçekleştirilmişti. Önemli isimlerin katılımıyla gerçekleştirilen organizasyona İstanbul Valisi Vahap Şahin, Adıyaman Valisi Nurullah Naci Kalkancı, AK Parti Adıyaman Milletvekilleri Ahmet Aydın ve İbrahim Halil Fırat, Adıyaman Belediye Başkanı Fehmi Hüsrev Kutlu, AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak, Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, STK temsilcileri, siyaset, iş ve sanat dünyasının tanınmış isimleri ile bir milyona yakın ziyaretçi katıldı.

Tanıtım günlerinde Adıyaman’ın tarihini, kültürünü, mutfağını, gelenek ve görenekleriyle sahip olduğu tüm güzellikleri açılan stantlar ve yapılan etkinliklerle katılımcıların beğenisine sunuldu.

Yöresel ürünlerle ve hediyelik eşya stantları dolup taşarken ilçe belediyelerinin açmış olduğu statları ziyaret eden katılımcılar, şehrin tarihi ve doğal güzellikleri hakkında bilgi edindiler.

Etkinlikte sahne alan sanatçılara eşlik eden katılımcılar halaylar çekerek coşkulu anlar yaşadılar.

Adıyamanlılar Federasyonu Başkanı Av. Abdurrahman Dursun, organizasyonda hedefledikleri bir milyon katılımcıya ulaştıklarını ve Adıyaman’ın tanıtımı için yapılan etkinliklerin amacına ulaştığına inandığını belirtti. Bu tür etkinliklerin farklı kültürlerin birbirini tanıması açısından önemli olduğuna vurgu yapan Dursun, yöreye göre olan farklılıkları haricinde Anadolu kültürünün aynı kaynaktan çıkan bir nehrin kolları olduğunu ifade etti.

 

 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top