Siyaset

Yeni Başkan Suzan Dağlar Civan Oldu

Yeni Başkan  Suzan Dağlar Civan Oldu
Ak Parti Sultangazi İlçe Başkanlığı’na ilçe Kadın Kolları Başkanlığı’nı yürüten Suzan Dağlar Civan Tek liste ile gidilen 3. Olağan Kongresinde resmen seçilldi .

AK Parti’de ilk defa başörtülü bir ilçe başkanı göreve gelmiş oldu. İlçe Kongresi Belediye Kültür ve Konferans salonunda yapıldı.
Kongreye AB Bakanı Volkan Bozkır, Gümrük Bakanı Nurettin Canikli, İBB Başkanı Kadir Topbaş, İl Başkanı Aziz Babuşcu, Milletvekilleri Hüseyin Bürge, Burhan Kuzu, İbrahim Yiğit ve Ahmet Haldun Ertürk, parti yöneticileri ve partililer katıldı.
Saat 15:00’te başlayan Sultangazi 3. Olağan kongresinde İlçe Teşkilatı Başkanlığı’na aday olan tek isim olan Suzan Dağlar Civan için sandık 15 mahalleden 400’ü üye delege 31’i daimi olmak üzere 431 delege oy kulandı. Kongrenin Ak Parti Genel Merkezi’nden de katılımlar oldu.

Ak Parti 3. Olağan Kongresinde konuşan Belediye Başkanı Cahit Altunay, İlçe Başkanı Murat Atım ve teşkilat mensuplarıyla uyum içerisinde çalıştıklarını ve bugüne kadar yapılan seçimlerde bu uyumun sandıklara yansıdığını söyledi.
Murat Atım’a bundan sonraki siyasi hayatında başarılar dileyen Başkan Altunay, Ak Parti’nin yeni ilçe Suzan Dağlar Civan’a desteklerinin tam olacağını söyledi.
Ak Parti İl Başkanı Aziz Babuşcu ise, “Ben Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu’na Sultangazi ilçemizde başörtülü bir ilçe başkanı düşünüyoruz dediğimde kendisi, ‘Çok harika olur. Bu düşüncenizden dolayı sizleri tebrik ediyorum’ demişti. Sultangazi İstanbul’da ilk başörtülü ilçe başkanı onuru ve gururunu yaşıyor. Ben Murat Atım kardeşimize yapmış olduğu hizmetlerden dolayı teşekkür ediyor ve bundan sonraki süreçte kendisine başarılar diliyorum.” şeklinde konuştu.
Ak Parti İlçe Başkan adayı Suzan Dağlar Civan, “Bugün benim adaylık sürecim Türkiye demokrasisinde güzel bir örnek teşkil etmiştir. Bu süreç şahsım ve ilçem adına bir onurdur.” Diye konuştu.

Mehmet Kavak “çok şükür istediğimiz sayıda hemşerimiz listeye girdi”
Ak Parti Sultangazi İlçe Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Adıyamanlı Mehmet Kavak bu kongrede yönetime seçilen Adıyamanlı hemşehrileri Abdurrahman Mete ,Osman Güllüer, Remziye Aydın, Üzeyir Polat, Sibel Çetin arkadaşlarımıza başarılar diliyorum ve yönetime seçilmesinden onur duydum beraberce Adıyamanlı hemşerilerimiz için çalışacağız .”dedi

Ramazan Altan Sürpriz oldu

Gazeteci Arkadaşımız Ramazan Altan’ın İlçe yönetimine alınması  sürpriz  oldu kendisine siyasi hayatında başarılar diliyoruz

Ak Parti Sultangazi İlçe Yönetiminde şu isimler yer aldı:

1- Abdurrahman Mete, 2- Alihan Genç,3 – Battal Isırkan, 4- Cemalettin Çelebi, 5- Fatma Nahırcı, 6- Fevzi Çetin, 7- Halil Poyraz, 8- Hamdullah Altıntop, 9- Hatip Akkuş, 10- Hüseyin Kolçak, 11- İbrahim Bilgiç, 12- Kemal Eyüpoğlu, 13- Mecit Gündoğdu, 14- Mehmet Işık, 15- Mehmet Kavak ,16- Mehmet Kişmir, 17- Mevlüt Dilek, 18- Mustafa Akgül, 19- Nagihan Tuna, 20- Nergis Koçer,Karahan, 21-,Orhan Eren, 22- Ramazan Altan, 23- Recep Gündüz, 24- Remziye Aydın, 25- Selma Akın Patır
26- Süleyman Yiğitoğlu, 27- Tarık Korkmaz, 28- Umut Öztürk, 29- Yasin Gazi

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top