Bağcılar

YENİ ARDA, EMRE VE SABRİLER YETİŞSİN

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, dünya çapında ülkemizi başarıyla temsil edecek sporcuların yetişmesi amacıyla amatör spor kulüplerine yönelik yaptığı yardımları sürdürüyor. Bu kapsamda Bağcılar Mahmutbey Stadı’nda düzenlenen törenle 13 amatör spor kulübüne spor malzemesi dağıtıldı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürü Osman Avcı da Amatör Spor Kulüpleri’ni önemsediklerini belirterek, milli futbolcu Arda’nın Altıntepsi Spor Kulübü’nde, Emre’nin Zeytinburnu’ndaki  bir spor kulübünde, Galatasaraylı Sabri’nin ise Bahçelievler Spor Kulübü’nde yetiştiğini belirterek, “Amatör spor kulüplerimizin gençlerimizi geleceğe daha iyi hazırlamasını istiyoruz.” dedi.

İstanbul’da gençlerin sporla tanışması amacıyla birçok spor kompleksini hizmete açan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, amatör spor kulüplerinin gelişmesi amacıyla da yardımlarını sürdürüyor.  Bu kapsamda Bağcılar’daki 13 amatör spor kulübüne yapılan malzemelerin dağıtım töreni de Bağcılar Belediyesi Mahmutbey Stadı’nda yapıldı.

Törende bir konuşma yapan Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın Dünya Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Birliği (UCLG) Başkanı olarak ülkemizi en iyi şekilde temsil ettiğini söyledi. Çağırıcı, Başkan Topbaş’ın bir Bağcılarlı olarak İstanbul’un dört bir yanında çok önemli projeleri hayata geçirdiğini anlattı.

Hz. Mevlana’nın, ‘bir neslin geleceğini bir önceki nesil hazırlar’ sözünü hatırlatan Çağırıcı, İstanbul’un güzelliklerinde iz bırakan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın geleceğe doğru emin adımlarla ilerlemenin bir örneğini oluşturduğunu anlattı. Gençler için Bilgi Evleri ile Gençlik Merkezleri’ni hizmete sunduklarını ifade eden Çağırıcı şunları söyledi:

“İlçemizde sporun gelişmesi ve hak ettiği yere ulaşması amacıyla amatör spor kulüplerine destek verdik ve vermeye devam edeceğiz. Bu anlamda ilçemizdeki hizmetlerin sunulmasında ve yeni tesislerin hayata geçirilmesinde bize katkıda bulunan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Kadir Topbaş’a şükranlarımı sunuyorum.”

“YENİ ARDA, EMRE VE SABRİLER YETİŞSİN İSTİYORUZ”

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürü Osman Avcı da 2004 yılından bu yana spora yatırım yaptıklarını belirterek, amaçlarının hizmete sundukları spor salonlarında geleceğin yeteneklerini yetiştirmek olduğunu belirtti. Avcı, “Son 10 yılda Başkanımız Sayın Kadir Topbaş döneminde İstanbul’a açık ve kapalı olmak üzere 70’e yakın spor tesisi kazandırdık. 143 okulumuzun bahçesine de spor salonu inşa ettik. Bu salonları da okul idarecileriyle birlikte halkın hizmetine sunduk. 550’ye yakın spor kulübüne spor malzemesi dağıttık. Son 10 yıldır bu malzemeleri vermeye devam ediyoruz.” dedi.

Amatör Spor Kulüpleri’ni önemsediklerini ifade eden Avcı, İspanya’da top koşturan Arda’nın Altıntepsi Spor Kulübü’nde, Emre’nin de Zeytinburnu’ndaki bir spor kulübünde, Galatasaraylı Sabri’nin ise Bahçelievler Spor Kulübü’nde yetiştiğini belirterek, “Amatör spor kulüplerimizin gençlerimizi geleceğe daha iyi hazırlamasını istiyoruz.” dedi.

BAŞKAN ÇAĞIRICI TRİBÜNDEKİ DAVETLİLERİ UNUTMADI

Konuşmaların ardından spor malzemelerinin dağıtımı yapıldı. Başkan Çağırıcı üç futbol topunu tribünden programı izleyen davetlilere gönderdi. Çağırıcı, Avcı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yılmaz, İlçe Müftüsü Hasan Hüsnü Sula ile birlikte spor malzemelerini genç sporculara teslim ettiler. Programın sonunda bir gösteri sunan Bağcılar Belediyesi Bilgi Evi öğrencileri büyük alkış topladı.

 

 

 

 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top