Bağcılar

Yaşar ;”Dünyanın Her Ülkesinde Olacağız.”

Yaşar ;”Dünyanın Her Ülkesinde Olacağız.”

Adıyamanlılar Federasyonunun organize ettiği Başarı Hikayeleri programının bu haftaki konuğu OSES Yönetim Kurulu Başkanı Osman Yaşar oldu. Çiğköfteyi dünyanın her üklesine tanıtacağız diyen Yaşar, bu konuda atılımlara başladıklarını söyledi.

Yaşar ;”Dünyanın Her Ülkesinde Olacağız.”

Adıyamanlılar Federasyonunun organize ettiği Başarı Hikayeleri programının bu haftaki konuğu OSES Yönetim Kurulu Başkanı Osman Yaşar oldu. Çiğköfteyi dünyanın her üklesine tanıtacağız diyen Yaşar, bu konuda atılımlara başladıklarını söyledi.

Adıyamanlılar Federasyonu’nun organize ettiği “Başarı Hikayeleri” konulu programlarda, başarıyı yakalamış ve sektörünün sayılı lider firmaları arasına girmiş hemşerilerinin hayat hikayelerine yer veriyor. Programın bu haftaki konuşu OSES Çiğköfte Yönetim Kurulu Başkanı Osman Yaşar olurken, program İstanbul Etsiz Çiğköfteciler Esnaf Sanatkarlar Derneği’nde geçekleştirildi.

çiğder adıfed_MG_7763

Programın  bir selamlama konuşması yapan ÇİĞDERYönetim Kurulu  Başkanı Ömer Turan, katılımcıları selamlayarak misafirlerine hoşgeldiniz dedi. Dernek hakkında kısa bir bilgilendirmede bulunan Turan Çiğköfteyi bir sektör haline getiren firmaların dernek üyesi olduğunu, bu arkadaşların öncülük ettiği sektör gün itibariyle Türkiye’de 20 bin noktada çiğköfte satıldığını ve 45-50 bin civarında istihdam sağladığını ifade etti. Adıyamanla özleşen çiğköftenin memleketlerinin tanıtımına da büyük katkı sunduğunu ve bunu geliştirerek Nemrut’ta çiğköfte festivali düzenlemek için kolları sıvadıklarını  belirtti.

çiğder adıfed_MG_7820

Adıyamanlılar Federasyonu Başkanı Nevzat Bayhan bir selamlama konuşması yaparak, başarılı hemşerilerimizi tanıyıp tanıtmak ve gençlerimize örnek olmalarını sağlamayı amaçladıklarını ifade etti. Çiğköfteyi büyük bir sektör haline getiren, Adıyaman adıyla özleştiren hemşerilerini tebrik etti. Sektörün ilerlemesi, dünyanın her ülkesinde var olabilmesinin mümkün olduğunu ve bazı firmaların bu yatırımları gerçekleştirdiklerini söyleyerek bazı tavsiyelerde bulundu.

çiğder adıfedIMG_7804

OSES Yönetim Kurulu Başkanı Osman Yaşar, katılımcıları selamlayarak hoş geldiniz dedi. Kendisini başarılı bularak konuşmacı olarak davet eden Adıyamanlılar Federasyonu’na teşekkür eden Yaşar, kısaca kendisini tanıttı. OSES’in bir aile şirketi olduğunu ve 4 kardeşi birlikte çalıştıklarını söyledi. Kuruldukları günden bu yana kurumsallaşmaya önem verdiklerini ve Türiye’de 600 noktada satış yaptıklarını ve yurt dışına açıldıklarını belirtti. Yaşar, ‘Biz hızlı yemek sektöründe dünyaca tanınmış markalara rakip olacağımızı iddia ediyor ve bu iddiamızı gerçekleştirmek için çalışıyoruz. Çin, Almanya, ve Fransa’dan sonra Amerika kıtasında da yatırıma hazırlanıyoruz’diyen Yaşar, OSES’in kuruluş yılları ve markalaşma konusunda verdikleri mücadeleyi anlattı.

Sektörün hızla büyüdüğünü, yeniliğe ve  standartlara ihtiyacı olduğunu söyleyen Yaşar ÇİĞDER’in çatısı altında toplanan firmalarla bu konuda neler yapılabileceğini istişare ettiklerini söyledi.

Katılımcıların sorularını da cevaplandıran Osman Yaşar, dünyanın en büyük firmalarından biri olan MC Donalds’a rakip olacaklarını, bu konuda hemen her ülke için fizibilite çalışmaları yaptıklarını belirterek, gerek ülkemiz gerekse Adıyaman’ımıza faydalı olmak için mücadele ediyoruz dedi.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top