İstanbul'daki Adıyamanlılar

Turanlı, Kahta’da Turizmi Canlandırmalıyız

Kahta Belediye Başkanı İbrahim Yusuf Turanlı, ilçedeki turizmi canlandırmak için İstanbul’da bir dizi görüşme gerçekleştirdi. Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TURSAB) Genel Başkanı Firüz Bağlıkaya ve turizm tur şirketlerini ziyaret eden Turanlı istişarelerde bulundu.

Kahta Belediye Başkanı İbrahim Yusuf Turanlı, İstanbul’da bir dizi ziyaretlerde bulundu. Kahtalı dernekler, kanaat önderleri ve iş adamalarıyla bir araya gelen Turanlı ilçenin gelişmesi adına istişarelerde bulunmuştu.

Dünyanın yedinci harikası olan Nemrut Dağı’nın Kahta ilçesi sınırları içinde olması nedeniyle turizmin canlandırılması için çalışmalar yürüten Başkan Turanlı, bu kapsamda TURSAB Genel Başkanı Firüz Bağlıkaya’yı ziyaret etti. Turanlı’ya Kahta Nemrut Oteli ve Adıyaman Fırat Otellerinin sahibi Abuzer Aydın refakat etti.

Kahta’da turizmin canlanması için turizm tur şirketlerinin Nemrut ve diğer tarihi eserler ve coğrafi güzellikler için tur düzenlemesini isteyen Kahta Belediye Başkanı İbrahim Yusuf Turanlı TURSAB Firüz Bağlıkaya ile istişarede bulundu.

Daha sonra Türkiye’nin en tanınmış turizm tur şirketleri Bonus Turizm, Başaran Tur, Piyendi Turizm, Tigris Turizm ,Hones Travel ve Fest Turizm’i ziyaret eden Turanlı, Kahta için neler yapılabileceğini değerlendirdi

Ziyaretler sonrasında bir açıklama yapan Kahta Belediye Başkanı İbrahim Yusuf Turanlı, ‘Kahta ilçemiz açılan sanayi bölgeleriyle özellikle tekstil konusunda önemli bir gelişme kaydetti. Tüm bu gelişmelerin yanında yapılabilecek en önemli konumuz turizm.  Dünyanın yedinci harikası olan Nemrut Dağı’nın Kahta ilçesi sınırları içinde. Fakat turizmden yeteri kadar yararlanamıyoruz. Bu nedenle neler yapılabileceği konusunda uzun süre projeler geliştirmeye çalışıyoruz. Bu kapsamda bu işin uzmanları olan Turizm tur firmaları ile görüşmeler yaptık. Kahta’ya tur düzenlenmesi konusunda neler yapılabileceğini değerlendirdik. Biz aynı zamanda ilçemizde balon turları düzenlenmesini önemsiyoruz. İlçemizin coğrafik ve tarihi alanlarını başta Nemrut Dağı olmak üzere havadan gezilmesini istiyoruz. Güneşin en güzel doğduğu manzarayı havadan izlemek bir ayrıcalıktır.

Yaptığımız görüşmelerimizde turizm firmalarımızın yetkililerini Kahta’ya davet ettik. Yerinde değerlendirmelerimizi de burada yapacağız. İlçemizin hak ettiği yerlere gelmesi için canla başla çalışacak ve İnşallah hedefimize ulaşacağız’ dedi.

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek