ekonomi

PROOFTİLE Çatı yalıtımında Zirve Hedefiyle Büyümeye Devam Ediyor

Sektörde hızla büyümeye devam eden PROOFTİLE PVC su ve nem izolasyonu kiremit altı örtüsü,  uygulama kolaylığı ve dayanıklılığının yanı sıra geri dönüşümle elde edilen doğa dostu bir ürün.  Marka değerini her geçen gün artıran PROOFTİLE yönetim kurulu üyesi Mustafa Karakoca yurt içinde pazarında her geçen gün büyüyerek 250 bayi ağı oluşturduklarını ve dünya piyasalarına girmeye hazırlandıklarını belirtti.

Geri dönüşümle elde edilen PROOFTİLE PVC su ve nem izolasyonu kiremit altı örtüsü sektöre farklı bir yenilik kazandırdı.  Uygulama kolaylığı, uzun ömürlü olması, İklim koşullarının yıpratıcı etkilerine karşı dirençliliği, alev almaması ve elektrik ilememesi gibi birçok özelliği taşımakta.

PROOFTİLE sektörde marka değerini her geçen gün artırırken yönetim kurulu üyesi Mustafa Karakoca ile firma ve sektör hakkında kısa bir söyleşi gerçekleştirdik.

Emin Doğan: Uzun yıllar görsel ve yazılı basında başarılı faaliyetler gösterdiniz. Yenilikçi ve başarılı Mustafa Karakoca bu sektöre nasıl atıldı.

Mustafa Karakoca: Evet, basında sizin gibi değerli büyüklerimizi örnek alarak uzun yıllar faaliyet gösterdik. Ülkemiz hızlı bir şekilde gelişiyor ve büyümeye devam ediyor. Bizde bu harekette bulunmak adına bir şeyler yapmak için Tuğrul Demircioğlu, Mustafa Köse  ile 3 arkadaş bu işe atıldık. Bir yıla yakın bir zamanda da hem imalata başladık hem de yurdun bir çok noktasında bayilikler oluşturduk.

Emin Doğan: PROOFTİLE hakkında bilgi verebilir misiniz?

Mustafa Karakoca: Ürettiğimiz malzeme geri dönüşümden elde ettiğimiz malzeme kiremit altı su ve nem izolasyonu malzemesidir. Halkımız arasında en yaygın kullanılan mebran diye adlandırılan malzemedir.

Bizim malzememiz kiremit altına uygulanan bir malzeme. Su, nem ve ısı yalıtımı yapan son derece dayanıklı bir malzeme olan PVC den üretilmiştir. İklim koşullarının yıpratıcı etkilerine karşı dirençli, uzun ömürlüdür, alev almaz, elektriği iletmez, esnek yapısı sayesinde kolay uygulanır. Sıcak hava tabancasıyla ek yerlerine kaynak yapılabilir ve yekpare bir yalıtım tabakası oluşturulabilir. Yıllar sonra çatınızda tadilat yapmanız gerekirse, mevcut PVC kiremit altı örtünüzü tekrar kullanabilirsiniz ve ayrıca geri kazanım yoluyla üretildiği için, sağladığı faydaya kıyasla oldukça ekonomiktir.

Biz günlük 6500 m2  malzeme üretebilen bir tesise sahibiz ve her geçen gün de büyüyoruz. Piyasada yeni bir malzeme olduğu için tedbirli yaklaşılıyor ama uygulamadan sonra o bölgede en çok tercih edilen ürün haline geliyor. Çünkü artıları çok fazla. Bu yüzden ülkenin çeşitli noktalarında 250 bayimiz oluştu ve her geçen günde bu sayı artıyor.

Fabrikamız bünyesinde ARGE çalışmaları yaparak da daha iyisine ulaşmak çabasındayız. Çünkü hedeflerimiz çok büyük. Yakın zamanda ülke genelinde var olduktan sonra aynı zamanda dünya pazarına girmek için fizibilite çalışmalarımız devam ediyor. Doğru ürünle, doğru strateji ve doğru bir kadroyla ülkemizi sektörümüzde gururla temsil etmek istiyoruz. İnşallah dünyanın çatısını biz örteceğiz.

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek