İstanbul'daki Adıyamanlılar

Ömer Turan, Başarı Hikayesini Üniversiteli Gençlerle Paylaştı

Çiğköfteci Ömer Usta markasıyla piyasada her zaman zirvede yer alan Ömer Turan İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesinde başarı hikayesini anlattığı bir seminer verdi. Çocuk yaşlarda başladığı iş hayatında edindiği tecrübeleri ve başarıyı getiren prensiplere değinen Turan, gençlerin hayata atıldıklarında yapması gerekenleri anlattı.

Çiğköfte sektörünün lider firmalarından birli olan Çiğköfteci Ömer Usta’nın yönetim kurulu başkanı Ömer Turan İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesinde düzenlenen seminerde başarı hikayesini gençlerle paylaştı. Başarıyı getiren prensipleri ve iş hayatında ki değişen  şartlarla uyum sağlamanın gereklerini anlatan Turan, ‘Her zaman yaptığınız işin en iyisini yapmak için mücadele etmelisiniz’ dedi.

13 Yaşında Adıyaman’dan İstanbul’a gelerek iş hayatına atıldığını ifade eden Ömer Turan, bir meslek sahibi olmak işin kebapçıda çalıştığını ve kısa zaman sonra usta olarak mesleğini sürdürdüğünü ifade etti Daha sonraki yıllarda bir kebapçı açarak ilk iş yerini açtığını belirten Turan, 2001 krizi sonrasında iş yerini kapatarak tekrar kebapçı ustası olarak bir işletmede çalıştığını ve burada yaptığı gözlemlerle müşteri ve personel ile olan ilişkilerini pekiştirdiğini söyledi.

2003 yılında Çiğköfte sektörünün seyyar satıcılık düzeyinde olduğu dönemde kendisinin de seyyar olarak sektöre girdiğini, 2005 yılında ilk dükkanını açtığını ve daha sonraki yıllarda profesyonelleşerek şube ve bayi ağını kurarak ülke bazında bir işletme kurduklarını anlattı.

İş ve aile hayatında dürüstlüğün önemine değinen Turan, başarmak için azmetmek ve değişen piyasa şartlarını artıya çevirebilmenin önemine vurgu yaptı.

Seyyar satıcılıkla başlayan çiğköftenin dünya mutfağına giren bir lezzet olması yolundaki aşamalarını anlatan Turan, gençlere iş hayatındaki tecrübelerini aktardı.

Seminer sonrasında üniversiteli gençleri iş yerinde ağırlayan Ömer Turan, kendi elleriyle hazırladığı çiğ köfteleri misafirlerine ikram etti. Misafirleriyle ikramlar eşliğinde sohbet eden Turan, her zaman gençlerin yanında olduklarını belirtti.

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek