Yaşam

Motosella Yılın İyilik Hareketi Ödülüne Layık Görüldü

Motosella Yılın İyilik Hareketi Ödülüne Layık Görüldü

Türkiye’de artan iş ve trafik kazalarına dikkat çekmek adına 2009 yılından bu yana araştırma yapan oyunun yazarı yönetmeni Zahrettin Çelik’in yaptığı Sanat Danışmanlığını Şevket Çoruh  Vatan Şaşmaz  gibi önemli isimlerin görev aldığı “Kazasız Kul Olmaz” adlı tiyatro oyunu 81 ilde sahnelenmek üzere yürütülmektedir. Kazalarda Dünya genelinde 3. Avrupa’da ise 1. Sıradayız Dünya genelinde sadece 1 yılda 1.6 milyon insan yaşamını yitirmektedir. Bu kayıplar sosyo-ekomik ve sosyokültürel tahribi hepimiz ana haberlerde şahit oluyor.

 

Motosella şu ifadeleri kullandı: “Bu tarz  projelerin yaygınlaşmasını ve toplumun Trafik ve iş kazaları alakalı sorunlarını sahnede izlemeleri çocuklar ve yetişkinlerin gelişimlerine katkı sağlayacağına inanıyoruz.   Bu itibarla, KAZASIZ KUL OLMAZ adlı bu çalışmayı çok değerli ve farklı gördük. Bir nebze de olsa destek olabildiysek ne mutlu bize” dedi.

 

Seyirciler Emniyet Kemeri Taktı

Dünyada bir ilke imza attılar; Koltuklarda özel olarak emniyet kemeri tasarlandı.anons geldikten sonra seyirciler emniyet kemerlerini takıyor ve kemer takılmadan oyun başlamıyor.   konukların çocuklarıyla ilk defa böyle yararlı bir etkinlikte bulunmalarından çok memnun olduklarını bu tarz projelerin çoğalmasını ifade ettiler.

 

Kazasız Kul Olmaz oyununu yazan ve yöneten Zahrettin Çelik ise; “Bu projemizi bir çok kurum ve kuruluş farklı alanlarda desteklemektedir. Bunların arasında yer alan Motosella ekipman konusunda destek oldu. Bu çok anlamlıydı bizim için. Her kesimin ufak da olsa katkı sağlamasının gerçek anlamda geliştirici rol oynadığına şahit olduk. Projeye desteklerinden ve değerli katılımlarından dolayı müteşekkir olduğumuzu bir kez daha ifade etmekte yarar görüyoruz” dedi.

 

OYUNUN KÜNYESİ:

 

Yazan ve Yöneten : Zahrettin Çelik

 

Sanat Danışmanı : Şevket Çoruh

 

: Vatan Şaşmaz

 

Proje Danışmanı : Prof Dr Mehmet Zelka (Üsküdar  Üniv Rektör yrd)

 

: Analitik Yaşam Grubu – Ali Yüce Güler

 

: Yusuf Erbaş

 

:İbrahim Biter

 

: Mehmet Remzi Tanış (gazeteci)

 

: Levent Tekin

 

: Mehmet  Ali Nalbant (yapımcı –yönetmen)

 

Adnan Tüzün (avukat)

 

: Öznur Simav (Pedagog)

 

: Acil Tıp Teknisyenleri Derneği

 

Kostüm : İstanbul Gelişim Sanat

 

Türü : Trajikomik

 

İzleyici kitlesi : 7’den 70’e

 

Ödül Tasarım : Gündoğdu Kristal

 

Basın Danışmanı : Pro Media- Hayriye Hande Şen

 

Reklam Strateji : Good Job

 

Grafik                :Merve Budak

 

Koordinatörler

 

: Sermin Ortaç

 

: Sümeyra Taşdemir Karaca

 

: İsmail Çelebi

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek