İstanbul'daki Adıyamanlılar

İsmail Müftüoğlu Kahta’da 28 Şubat Darbesini Anlattı

Adıyaman Kahta Belediyesinin Kahta Kültür Merkezi’nde düzenlediği ‘28 Şubat Postmodern Darbe’ konferansı düzenledi. Konferansa konuşmacı olarak katılan Eski Adalet Bakanı İsmail Müftüoğlu, 28 Şubat postmodern darbesi hakkında bilinmeyenleri anlattı ve geçmişten ders alınması gerektiğini söyledi.

Kahta Kültür Merkezi’nde düzenlenen konferansa Kahtalılar yoğun ilgi gösterdiler.  Konferansa  Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadır, Cumhuriyet Halk Partisi Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, İlçe Kaymakamı Selami Korkutata, Cumhuriyet Başsavcısı Emre Vurmaz, İlçe Jandarma Komutanı Abdulkadir Ceran, siyasi parti ilçe başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Türk siyasi tarihine kara bir leke olarak geçen  28 Şubat Postmodern Darbesi sinevizyon gösterisinin ardından bir konuşma yapan Eski Adalet Bakanı İsmail Müftüoğlu,  Türk demokrasi tarihi ve halkın iradesine karşı yapılan  darbenin etkileri hakkında bilgilendirmede bulundu. Dün olduğu gibi bu günde toplum içerisinde bir kutuplaşma olduğunu belirten Müftüoğlu, bu konuda  vatandaşların dikkatli olması gerektiğini ve kutuplaştırmaya çalışanların söylemlerine  kapılmamaları gerektiğini ifade etti. darbenin mağdurlunun bütün bir millet olduğunu söyleyen Müftüoğlu birlik ve beraberlik çağrısında bulundu.

Programda konuşan Kahta Belediye Başkanı İbrahim Yusuf Turanlı, birlik ve beraberliğin önemine vurgu yaparak, verdiği bilgilerden dolayı İsmail Müftüoğlu’na teşekkür etti.  “Rabbim bir daha böyle darbeler yaşatmasın’ diyen Turanlı, darbelerin travmasını hala yaşayan ve etkilerinin getirdiği anti demokratik etkilerden olumsuz etkilenen yüz binlerce  insanımızın olduğunu hatırlatarak ‘Rabbim birlik ve beraberliğimizi daim etsin inşallah” dedi.

Konuşmaların ardından Adıyaman valisi Mahmut Çuhadar ve Kahta Belediye Başkanı İbrahim Yusuf Turanlı Eski Adalet Bakanı İsmail Müftüoğlu’na hediye taktim ettiler.

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek