İstanbul

Bülent Koyun, “İstihdamın lokomotif sektörü tekstildir.”

Bülent Koyun, “İstihdamın lokomotif sektörü tekstildir.”

Marmara Konfeksiyon Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Koyun, tekstil sektörünün geleceğini ve yapılması gerekenleri anlattı.

Ataturk  Mah. Yunusemre Cad. Ekşi Sok. No. 2 Kat 3 İkitelli  Küçükçekmece İST. Adresinde faaliyet gösteren Marmara Konfeksiyon Turizm İnşaat San.Tic.Ltd.Şti. yüzlerce kişiye istihdam sağlayan ve dünyaca ünlü markalarla çalışan sektörün başarılı firmalarından biri.

DSC_0841

Firmanın  Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Koyun aslen Adıyaman Gerger Bagoz köyünden olup 1974 Adana Yunusoglu’nda dünyaya geldi.  İkokulu bitirdikten sonra İstanbul’a gelip tekstil atölyesinde çıraklık yaparak sektöre adım atan Koyun, 2002 yılında bir kaç makine ile başladığı iş hayatında gün itibariyle yüzlerce kişiyi istihdam eden ve dünyaca ünlü markalarla çalışan Marmara Konfeksiyon sektörün tanınmış ve güvenilir firmalarından biri oldu.

Sektörün ülkenin en çok istihdam sağlayan sektörlerinde biri olduğunu belirten Bülent Koyun, “Tekstil sektöründe yaşanan her kriz ülke ekonomisine olumsuz olarak yansıyor. İstihdamın lokomotif sektörlerinden biri olan tekstil sektörünün en önemli unsuru kalifiye işçi bulma sorunu.

DSC_0873

Bizim işte işçilik en önemli maaliyet unsurumuz. Asgari ücretin yükselmesi de zaten düşük olan kar marjımı daha da düşürerek rekabet şansımızı azaltıyor. Yıl ortasına doğru bu sıkıntıları daha fazla hissedeceğiz. Sigorta vergiler oldukça yüksek. Bu yüzden bir çok kuruluş kriz dönemlerinde batma noktasına geliyor. Yetkililerin özellikle tekstik piyasasını rahatlatacak bazı önlemler almaları gerekiyor” diyerek sektörün kalifiye personele ihtiyaç duyduğunu da sözlerine ekledi. Krizler nedeniylede personel ücretlerini ödemekte sıkıntı çekan firmalar nedeniylede sektörde çalışacak yeni elemanlar bulmakta zorluk çektiklerini ifade etti.

Tel 0212 494 37 85

GSM. 0532 788 40 70

marmarakonfeksiyon@gmail.com

DSC_0909

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek