Sultangazi

Ve Şampiyon’un Adı SUTEPE Oldu

Ve Şampiyon’un Adı SUTEPE Oldu

Ve Şampiyon’un Adı SUTEPE Oldu

Kahtalılar Federasyonun düzenlediği halı saha futbol turnuvası Karadut ile finale kalan Sutepe Maçı 8-4 alarak şampiyonluğunu ilan etti,

Kahtalılar Federasyonu  Başkanı Av. Ali Yücel   öncülüğünde  Başlatılan  Hamza Yerlikaya spor tesislerinde 12 takımın  yarıştığı  futbol turnuvasında 18 mayıs 2014 pazar günü saat 16 :00’da 3. lük maçı ile başlayan katılım yüksek oranda oldu.

final programına Kahtalılar Federasyonu üyesi bütün dernek başkanları ve yöneticilerin yanı sıra Gergerliler federasyonu Başkanı Av.Ali Acar ve üye olan derneklerden Gürgenli Dernek Başkanı ve aynı zamanda Sultangazi Belediye meclis   üyesi İsmail Akkaya ve Tirkidin Dernek Başkanı Enes Çingay ve başkan yardımcısı Mustafa çingay katıldı.

Soma’da  Maden ocaklarında hayatını kaybeden şehitlerimiz için tüm ülkede yas ilan edildiğinden futbol turnuvasının finalinde  eğlenceye dönüştürülmedi  takımlar maça başlamadan önce 1 dakika saygı duruşunda  bulunuldu ve ardından ve hem Soma’da şehitlerimize   hem de  yakın zaman da hayatını kaybeden her iki takımında gönüllerin de taht kuran Ahmet Şahin abimiz İçin  fatiha-i Şerif okundu.

16:00 3.lük maçı  ile başladı Dumluspor ile Sincik spor  arasında gerçekleşen karşılaşma   6 -4  Dumluspor üstün kapattı ve 3.lük  kupasını  Dumlu Dernek Başkanı Hüseyin Ural Sırakaya Dernek Başkan yardımcısı Abdullah Gültekin  ,Dumlu derneği başkan yardımcısı ve Dumluspor takımının sponsoru  Asbaşkan  Hamza Taşan   kupayı  Karadut  Derneği başkanı  ayrı ayrı takdim edildi.

 

Final Maçı İse Karadutspor ile Sutepe spor arsında 17:00 başladı ilk yarıdan itibaren üstün götüren  Sutepe finalide 8- 4 kapatarak  Turnuvanın Şampiyonu oldu büyük sevinç coşku ile taraftarları ile sevincini yaşayan Sutepe turnuvaya katılan seyirciler ve takımlar tarafından tebrik edildi . Turnuvaya katılan diğer takımlar Kahtalılar derneği ,Sincikliler derneği, Yusufhanlılar derneği , Geldibuldu köyü derneği, Bağbaşı köyü derneği onuruna plaket verildi .

 

Kahtalılar Federasyonu Başkanı  Av. Ali Yücel kapanış konuşmasında tüm katılımcılara böyle güzel centilmence dostluk havasında kazasız belasız bir   turnuva yaşattıkları için tüm takımlara teşekkür etti. Biz bu yıl yalnızca kahtalılar arası turnuva düzenlemedik Adıyaman geneli yaptık biraz aceleye getirdik son anda karar verdik ama diğer ilçelerimiz Sincik ve Gerger ile beraber yaptık  biliyorsunuz federasyonumuza yeni katılan dernekler ile sayımız 17 ‘ye ulaştı gelecek yıl İnşallah daha geniş katılımlı yine Adıyaman geneli bir organizasyon kısmet olur. Federasyonumuzun  düzenleyeceği 25 mayıs 2014  pazar günü    piknik şölenimize  hepinizi bekliyoruz dedi . Ardından  Karadut başkan yardımcısı Osman  şahin  maça gelen misafirler için  cumhuriyet mahallesinde piknik alanında hazırladığı   mangal  keyfi ile son buldu .

FOTOĞRAFLARIN TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ !

 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top