Bağcılar

Üç Federasyon İftarda Buluştu

Üç Federasyon İftarda Buluştu

İstanbul’da ki Adıyamanlıları temsil eden üç Adıyaman federasyonu  ADI-FED, KAHTA-FED, ADIGER-FED Beyazıt President  Otel’in teras katında  İftarda bir araya geldi.

Adıyamanlılar Federasyonu (ADI-FED) Başkanı Nevzat Bayhan ve yönetimi , Kahtalılar Federasyonu (KAHTA-FED) Başkanı  Av. Ali Yücel ve  yönetimi , Adıyaman Gergerliler Federasyonu (ADIGER-FED)Başkanı  Av. Ali Acar ve yönetimi  bir ilki gerçekleştirerek  iftarda bir araya geldi.

ADIGER-FED Başkanı Av. Ali Acar’ın daveti üzere  bir araya gelerek birlikte iftar yaptıktan sonra federasyonlar arası bir istişare toplantısı gerçekleştirildi.

İftara ayrıca Federasyonlara bağlı  yanı sıra İl Derneği  olarak Başakşehir  Adıyamanlılar Derneği  başkanı Hüseyin Sevinçtekin, İlçe Derneği olarak Kahtalılar Derneği Başkanı Ahmet Kıymaz, Gergerliler Derneği Başkanı Mahmut Özdemir katıldı.

İftar  sonrasında topluca akşam namazını eda eden katılımcılar, daha sonra istişare toplantısını başlattılar.  Abdurrahman Cüneyt Fidancı’nın sunuculuğunda yapılan toplantıda Federasyon başkanları birer selamlama konuşması yaptılar.

Adıyamanlılar adına güzel bir örnek teşkil eden olumlu tepkiler alan birlik beraberlik adına hep adıyaman konuşulan  Program karşılıklı yapılan sohbetlerle sona erdi.

konuşmaları videodan izleyebilirsiniz

 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top