Esenler

Turmuş, Karaköse ve ESADER’lileri İftarda Buluşturdu

Turmuş, Karaköse ve ESADER’lileri İftarda Buluşturdu

Sincik Karaköseve Esenler Adıyamanlılar Dernek Başkanı Mehmet Turmuş, ESADER’in merkezinde iftar programı düzenledi.

Sincik Karaköse Derneği Başkanı Mehmet Turmuş, geçtiğimiz günlerde Esenler Adıyamanlılar Derneği yönetim kurulu kararı ile ESADER’in başkanlığı görevini devir almıştı. Turmuş Ramazan ayı münasebeti ile ESADER’in merkezinde bir iftar programı düzenledi. Karaköseliler, ESADER üyeleri, dostları ve akrabalarının katıldığı iftar yemeğine Adıyamanlı STK temsilcileri de iştirak ettiler.

Başkan Turmuş, misafirperverlik örneği göstererek misafirlerini kapıda karşıladı. Dernek merkezini dolduran katılımcılar birlikte iftar açmanın mutluluğunu yaşadılar.

İftar saatine kadar Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda Ramazan ayının bolluk, bereket ve feyzini birlikte yaşayan katılımcılar tüm İslam aleminin mutluluğu ve huzuru için dualar ettiler.

İftar sonrasında bir açıklama yapan Başkan Mehmet Turmuş, her yıl geleneksel olarak düzenlenen iftar programını bu yıl daha geniş bir katılımla gerçekleştirdiklerini söyleyerek, davetlerine icabet eden dostlarına teşekkürlerini iletti. STK’ların toplum üzerindeki etkilerinden bahseden Turmuş, “Mutluluklarımızı ve üzüntülerimizi paylaşarak kardeşliğimizi artıran bu tür etkinliklere büyük ihtiyacımız var. Birbirimizi gözeterek faydalı işlere imza atmak için mücadele diyoruz. Farklı düşüncelerden her kesimi kucaklayan STK’lar toplumu bir arada tutan ve bir platformda uzlaşan bir yapıya sahiptir. Bu nedenle kapımız herkese açıktır. Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın” dedi.

Program iftar sonrasında ikramlar eşliğinde yapılan sohbetlerle sona erdi.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top