ekonomi

UTEP 2. ŞUBESİNİ ELAZIĞ’DA AÇTI

“Üreten Türkiye’nin İş Geliştirme Platformu” sloganıyla Türkiye’nin dünya ticaretindeki payını arttırmayı amaçlayan Uluslararası Ticari Eşleştirme Platformu 2. şubesinin açılışını Elazığ’da gerçekleştirdi.

Sanayici ve iş insanları tarafından İstanbul’da kurulan UTEP, katma değeri yüksek mal ve hizmetler üreterek, bunların dünya çapında satış ve pazarlama faaliyetlerini organize etmeyi, kendi üyeleri arasında ticaret yapmayı ve iş geliştirmeyi de hedefliyor.

81 ilde şube açarak faaliyetlerini bütün ülkede sürdürmeyi hedefleyen UTEP Ankara’dan sonra 2. Şubesinin açılışını Elazığ’da gerçekleştirdi. İpek Yolu Uluslararası Çocuk ve Gençlik Çalışmaları Merkezi’nde düzenlenen açılış törenine UTEP Genel Başkanı Sami Bektaş, UTEP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Süt, UTEP Şubeler Sorumlusu Genel Başkan Yardımcısı. Salih Karataş, ETSO Başkanı Asilhan Arslan, Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası üyeleri ve iş adamları katıldı.

UTEP Genel Başkanı Sami Bektaş, açılışta yaptığı konuşmada, Türkiye’nin ticaret gücünü artırmak ve şirketler arasında iş birliğini sağlamak amacıyla bu platformu kurduklarını bildirdi.

Ahmet Süt, kalkınmayı tüm vatan toprağına yaymayı hedefliyoruz

Açılış töreni sonrasında bir açıklamada bulunan UTEP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Süt, “Platformumuzu, tüm sivil toplum kuruluşları, kamu ve yarı kamu kurumları, ticari ataşelikler başta olmak üzere ülkemize ve insanlığa fayda ekseninde hizmet eden tüm yapılarla birlikte çalışmak ve değer üretmek amacıyla kurduk.

Bizler, medeniyetimizin ışığında yüzyılın yöntem ve gelişmelerini takiple yenilikçilik ve katma değer eksenli yaklaşımı benimsemekteyiz. Katılımcılarına hem yerel hem de uluslararası alanda fayda temelli, gelecek kuşaklara da aktaracak vizyonu içeren ticaret ve ticari anlayışı geliştirmek platformumuzun ana amacıdır.

Bu kapsamda ülkemizin her şehrinde temsilcilikler açarak bu birlik ve beraberliği oluşturarak, ülkemizin kalkınmasını tüm vatan toprağına yaymayı hedefliyoruz’ dedi

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek