Arnavutköy

Türkiye Kardeş Ülkeler Derneğinin Açılışına Yoğun İlgi

Türkiye Kardeş Ülkeler Derneğinin Açılışına Yoğun İlgi 

 

Amacı tüm Dünya ülkelerinde ki ihtiyaç sahiplerine dil, din, ırk ayrımı gözetmeksizin yardım eli uzatmak olan Türkiye  Kardeş Ülkeler Derneği Genel Merkezi  Gaziosmanpaşa Küçükköy Cengiz Topel Caddesine taşındı. Derneğin yeni merkez binasının açılışı ilgi oldukça yoğundu.

kardeş ülkeler derneği 0002-IMG_1872

Tüm Dünya ülkelerinde bulunan mazlumlara ve yurt dışında bulunan vatandaşlarımıza din, dil, ırk ayırmaksızın yardım eli uzatmak amacı ile kurulan Türkiye Kardeş Ülkeler Derneğinin yeni, mekezinin açılışına çok sayıda davetli katıldı.

Katılımcılara derneğin faaliyetleri konusunda bilgi veren Başkan Seyit Korkusuz, derneğin kuruluş amacı hakkındada bilgilendirmede bulundu.

Programa   Gaziosmanpaşa Kaymakamı Ahmet Karadeniz, CHPSultangazi İlçe Başkanı Ali Boztaş, Sultangazi Belediye Meclis Üyesi İsmail Akkaya,İBB AK Parti Grup Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Turan, İstanbul Giresunlular Dernek Başkanı İsmail Yalçın, Ordulular Dernek Başkanı Kemal Hıdır , İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa Şenol Saygılı, TRT Basın Yayın Müdürü Ethem Bakar,Haber 7.com  Yayın müdürü Osman Atesli, tv ve sinema oyuncusu Tahsin Taşkın, SanatçıAhmetTaşkın, Salim Işıklı, Cemil Kaya, İşadamları, STK temsilcileri,okul müdürleri ve çok sayıda vaatandai katıldı. Programa davetli olan Trabzon Milletvekli Volkan Canikli gelemeyeceğini bildiren bir telgraf gönderdi daha sonra ziyaret edeceğini belirtti.

Gün boyu süren ziyaretler sonrasında bir açıklama yapan Başkan Seyit Korkusuz, başta dernek yönetimi olmak üzere bütün ziyaretçilerine teşekkür etti. Korkusuz, ‘Dünyada gelişen ve insanlık dramı haline gelen gelişmelere duyarsız kalamayan arkadaşlarımızın serzenişlerini bir ağızdan duyurmak ve yardım elimizi uzatmak amacıyla 16 Şubat 2014’te derneğimiz kurduk. Kurulduğu günden bu yanada aktif olarak faaliyet gösteren bir derneğiz. Amacımız birlik, beraberlik kardeşlik duygularının perçinlenmesini ,tüm dünya ülkelerinde ihtiyaç sahiplerine dil din ırk ayrımı yapmadan  el uzatmak yardımcı olmak, yanlız olmadıklaını hissettirmektir.

Azerbeycan da yasanan Hoca Ali soykırımının anma yıl dönümünde kardeşlerimize bizde sizinleyiz kardeşiz diyerek destek verdik, Sonrasinda Karabağ’dan gelen ve ülkemizde iş sıkıntısı yasayan ailelere resmi prosedür dahilinde iş ve konaklama konusunda yardımcı olduk. Yurt dısından gelen 4 tane öğrencilerimize birer dönemlik burs temin ettik bursları verebilmek için kermes düzenledik.
Bu arada belediye ve resmi kurumlarla görüşmeler yaparak kendimizi tanıtmaya, amaçlarımızı herkese anlatmaya başladık..
Bu arada da yurt dışında temsilcilikler kurma çalışmaları başlattık. Şu ana kadar Azerbaycan, Hollanda, Almanya temsilciliğimiz kuruldu atamaları yapıldı .Ayrıca ülkemizde de teşkilatlanmaya başladık ne kadar çok insana ulaşıp amacımızı anlatırsak o kadar faydamız olur diye düşünüyoruz. Türkiye’de yaptıklarımızın dışında yurt dışındaki temsilciliklerimizde aktif çalışmalara başlamış bulunuyoruz.. Örneğin Hollanda temsilciliğimiz 19 mayıs ta orada yasayan yabancılara ve Türk vatandaşlarımıza günün önemini anlatan bir etkinlik yaptılar…
bunların dışında derneğimiz teşkilatlanmış durumda. En  aktif olan bölümlerimizden biride engelliler bölümüdür. Engellilerle ilgili yardim geceleri, spor müsabakalari ve topluma kazandırma calışmalarımız var. Yurtdısından gelen öğrencilerimize misafirhane projemiz var. İlerleyen dönemlerde de il ve ilçelerimizde gariban ailelerimize yemek ihtiyaçlarını karşılayacak bir aşevi kurmakta planlarımız arasında’ diyen Korkusuz, Kardeş ülkeler projesinin yaygınlaşarak bu düşüncede olan insanlar sayesinde bütün dünyada örgütlenmeyi sağlayacağına inandığını belirterek, görev almak isteyenlere kapılarının her zaman açık olduğunu belirtti.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top