Sultangazi

Trabzonsporlu Onur ameliyat olacak

Trabzonspor Kulübü Doktoru Hakan Bozdoğan, UEFA Avrupa Ligi’nde karşılaştıkları Legia Varşova maçında sakatlanan takım kaptanı ve kaleci Onur Recep Kıvrak’ın cuma günü İstanbul’da ameliyat olacağını bildirdi.
Bozdoğan, sakat oyuncularla ilgili yaptığı yazılı açıklamada, Legia Varşova maçında sakatlanan kaptan Onur Kıvrak’ın 17 Ekim Cuma günü İstanbul’da sol ön çapraz bağ rekonstrüksiyonu ameliyatı olacağını belirtti.

Ameliyatı Prof. Dr. Freddie Fu’nun yapacağını anlatan Bozdoğan, yine aynı maçta sol elmacık kemiği kırılan Avraam Papadopoulos’un da ameliyat olduğunu ifade etti.

Papadopulos’un çarşamba günü özel bir maskeyle takımla çalışmalara başladığını belirten Bozdoğan, oyuncunun aynı bölgeden şikayetlerini dile getirmesi üzerine dün küçük bir operasyondan daha geçirdiğini kaydetti.

Bozdoğan, Papadopoulos’un 3 gün dinlendirildikten sonra özel bir maskeyle antrenmanlara başlayacağını vurgulayarak, “Kevin Constant’ın da sol ayak bileği talus kemiğindeki ödem nedeniyle tedavisine ve salon çalışmalarına devam ediyoruz. 13 Ekim Pazartesi günü yapacağımız radyolojik kontrollerin ardından oyuncumuzun antrenmanlara başlamasıyla ilgili kararımızı vereceğiz” ifadesini kullandı.

DİĞER SAKAT OYUNCULARIN DURUMU
Diğer sakat oyuncular Deniz Yılmaz ve Yusuf Erdoğan’ın durumuna da değinen Bozdoğan, şöyle devam etti:

“31 Ağustos tarihindeki Kayseri Erciyesspor maçında sakatlanan ve sağ fibula distal uç kırığı tanısı konulan forvet oyuncu Deniz Yılmaz’ın alçı sonrası atel ile takibi yapıldı. Pazartesi günü yapılacak radyolojik kontrollerin ardından spora dönüş çalışmalarıyla ilgili planlamamızı yapacağız. Genç oyuncumuz Yusuf Erdoğan da Perşembe günü akşamı yapılan antrenmanda sol kasık bölgesinde ağrı hissetmesi nedeniyle çalışmayı yarıda bırakmıştı.”

Bozdoğan, Yusuf Erdoğan’ın dün çekilen MR sonucunda kasığında minimal ödem tespit edildiğini dile getirerak. futbolcunun klinik durumuna bağlı olmak kaydıyla 3-5 gün koruma amaçlı salonda çalışacağını bildirdi.

Bordo-mavililerin geçen perşembe akşamı gerçekleştirilen antrenmanında savunma oyuncusu Mustafa Akbaş’ın girdiği ikili mücadelede sol ayağına darbe aldığına dikkati çeken Bozdoğan, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Oyuncumuzun dün sabah yapılan muayenesinde ayağındaki ağrının ve şişliğin artması sonucu radyolojik kontrolleri yapıldı. Kontroller sonucunda ayağında yumuşak doku ezilmesi saptandı. Mustafa 1-2 gün dinlendirilecek ve ardından takımla çalışmalara başlayacak.”

3 FUTBOLCU ÇALIŞMALARA BAŞLADI
Bozdoğan, sağ ayak naviküler kemik ve metatars kemik iliği ödemi bulunan Mustafa Yumlu ile sol arka uyluk kas yaralanması ve sonrasında sol alt bacak kaslarında yaralanma meydana gelen Aykut Demir’in ise çarşamba gününden itibaren sportif çalışmalara başladığını söyledi.

Bozdoğan, Trabzonspor’un Avusturya kampında sol ayak naviküler kemiğinde meydana gelen stres kırığı nedeniyle ameliyat olan Özer Hurmacı’nın da kontrollü şekilde takımla çalışmalara başladığını anlattı.

 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top