Genel

Tıp Bayramı Kutlandı

 Sultangazi Belediyesi, sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutladı. Sağlık çalışanlarıyla bir araya gelen Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, her alanda olduğu gibi sağlık alanında Sultangazi’yi daha ileri seviyeye getirmek için çalıştıklarını söyledi.

 

Sultangazi Belediyesi, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla ilçedeki sağlık çalışanlarını bir araya getirdi. Yeni belediye hizmet binasında düzenlenen toplantıya Sultangazi Kaymakamı Ali Uslanmaz, Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, İlçe Sağlık Müdürü Emrah Eray ile kamu ve özel sağlık sektöründe görev alan sağlık çalışanları katıldı.

3 (2)

 

Sağlık, insanların yaşamı için, temel anayasal bir hak olduğunu ifade eden Başkan Altunay, “Sağlıklı hayat, insanların vazgeçemeyeceği temel bir haktır. Bu nedenle hekimlik mesleği önemini hiç bir zaman kaybetmemiş, kutsal bir meslek olarak kabul görülmüştür. Sağlık personelimizde bu kutsal mesleğe gönül vermiş, halkımızın sağlıklı yaşaması için mücadelesi içerisindeler” dedi.

 

Sultangazi Belediyesi olarak sağlık alanında ilçeyi daha iyi bir seviyeye getirmek için çaba sarf ettiklerini belirten Başkan Altunay, şunları söyledi:

 

“Yaptığımız çalışmalarla 12 olan aile sağlık merkezi sayasını 27’e çıkardık. Pazar kültürüne yeni bir vizyon kazandırdığımız ve ilk etapta 3 mahallede hizmete açtığımız  ‘Mahalle Hizmet Tesislerimizi’ hepsine aile sağlık merkezlerini taşıdık. Böylece sağlık personeli daha nitelikli mekanlarda hizmet sunmasını sağladık.  Ağız ve Dış Sağlığı Merkezi’nin yapım çalışması hızla devam ediyor. Öte yandan 650 Yataklı Devlet Hastanesi inşaatına ise yakında başlanılıyor.  Hayata geçirdiğimiz sosyal projelerimizde de sağlığa öncelik verdik. ‘Bilinçli Anne, Sağlıklı Nesil’ projesi ile anne adaylarının bilinçli bir hamilelik sürecini geçirmesi ve çocuk bakımı konusunda uzmanlar tarafından eğitim verilmesini sağladık.”

 

Tüm sağlık çalışanlarının gününü kutlayan İlçe Sağlık Müdürü Emrah Eray da sağlık alanında büyük adımların atıldığını söyledi. Sağlık çalışanlarını özverili çalışmalar gösterdiklerini belirten Eray, “Sağlık alanında yaşanan gelişmeler sağlık çalışanlarının gösterdikleri emeklerle daha ileri noktalara taşınmıştır. Özverili çalışmalarından dolayı sağlık çalışanlarını kutluyorum” dedi.

4

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top