Sağlık

Temiz Bir Sultangazi için Öğrenciler neler Öneriyor

  Temiz Bir Sultangazi için Öğrenciler neler Öneriyor

Sultangazi Belediyesi’nin, temizliğin önemine dikkat çekmek amacıyla okullarda başlattığı resim, şiir ve kompozisyon yarışması ödülleri törenle dağıtıldı. “Daha temiz bir Sultangazi İçin” konulu yarışmada dereceye giren öğrenciler eserleriyle, katılımcıların beğenisini topladı.

Sultangazi Belediyesi, temiz bir çevre bilincini oluşturmak amacıyla okullarda düzenlediği resim, şiir ve kompozisyon yarışması ödülleri dağıtıldı.  Sultangazi Belediyesi Nikah ve Düğün Sarayı’nda düzenlenen törene Sultangazi Belediye Başkan Yardımcıları Fevzi Dülger ile Mustafa Birinci, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Demir, İlçe Müftüsü Yusuf Sarıkaya, mahalle muhtarları, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Programda konuşma yapan Sultangazi Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Birinci, temiz bir çevre bilincini oluşturmak amacıyla yarışmayı düzenlediklerini söyledi. Çevreye daha temiz tutmak için toplumsal algıların güçlendirilmesi gerekliliğine değinen Birinci, şunları söyledi:

“Ağaç yaşken eğilir mantığıyla çocuklarımızdan başlayarak toplumun bütün kesimlerine temiz bir çevre bilincini aşılamayı hedefliyoruz. Halkımızla yaptığımız anketlerde Sultangazi’nin temizlik konusunda memnuniyetinin birinci sırada yer aldığını görüyoruz. Temizlik bilinciyle de bunu daha ileri yerlere taşımayı istiyoruz” dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Demir de yaptığı konuşmada Sultangazi Belediyesi’ne çalışmalarından dolayı teşekkür ederek yarışmada dereceye giren öğrencileri kutladı.

Sultangazi Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde yapılan “Daha temiz bir Sultangazi için” konulu yarışmaya, 35 okul katıldı. Programda dereceye giren öğrencilere laptop, Ipad ve MP3 çalar hediye edildi.

Programda Aydın Uçkan Ortaokulu özel eğitim sınıfı öğrencisi görme engelli Muhammed Eten’in hazırladığı kompozisyon izleyenleri duygulandırdı. Yarışmada jüri özel ödülüne layık görülen Eten’e hediyesini Başkan Yardımcısı Mustafa Birinci ile İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Demir birlikte takdim etti.

Kompozisyon yarışmasında ödül alan öğrenciler:

  1. Sinan Yılmaz (Nurettin Uzun Ortaokulu)
  2. Fatma Kasa (Hamit Süreyya Eremsel Ortaokulu)
  3. Kadir Kebapçı(Mehmetçik İlkokulu)

Resim yarışmasında ödül alan öğrenciler:

  1. Betül Kayar( Mimar Sinan İmam Hatip Lisesi)
  2. Hena Baltaş(Aydın Uçkan İlkokulu)
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top