Güncel

Tel Abyad Sınırı Geçici Güvenlik Bölgesi İlan Edildi | Suriyeye Girişin Ayak Sesleri

Tel Abyad Sınırı Geçici Güvenlik Bölgesi İlan Edildi| Suriyeye Girişin Ayak Sesleri

Şanlıurfa Valiliği, Suriye’nin Telabyad bölgesi sınırında bulunan bazı alanları geçici askeri güvenlik bölgesi ilan etti.

Şanlıurfa Valiliği, Suriye’nin Telabyad bölgesi sınırında bulunan ve 3 noktayı kapsayan bazı alanları geçici askeri güvenlik bölgesi ilan etti.

3 NOKTA GÜVENLİK BÖLGESİ İLAN EDİLDİ

Şanlırufa Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada, Akçakale ilçesinin batısındaki Yağmuralan-Tatlıca arasında kalan bölge, Akçakale’nin doğusundaki Öncül-Arıcandere arasında kalan bölge ile Esentepe Karakolu-Ziyaret Karakolu arasında kalan bölgenin geçici askeri güvenlik bölgesi ilan edildiği belirtildi.

15 GÜN SÜRECEK

Açıklamada, vatandaşların can ve mal emniyetini sağlamak, olası tehdit ve tehlikeleri bertaraf etmek amacıyla bölgenin 6. Ağustos – 21. Ağustos 2015 tarihleri arasında geçici askeri güvenlik bölgesi ilan edilmesine karar verildiği ifade edildi.

“SURİYE’YE GİRİŞİN AYAK SESLERİ”

Valilik tarafından yapılan açıklamadan sonra teröre karşı teyakkuza geçen Türkiye’nin Suriye’de faaliyet gösteren örgütlere karşı güvenliği en üst seviyeye çıkarığı ve bu kararı Suriye girmenin ayak sesleri olarak görüldüğü yorumları yapıldı.

kaynak: sondakika.com

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top