Genel

Taşkaleliler İftarda Buluştu

Adıyaman İli Sincik ilçesi Taşkale Köyü Derneği, Ramazan ayının ilk iftarını dernek lokalinde düzenlenen bir programla gerçekleştirdi.

Ramazan birlik, beraberlik ve paylaşma duygularının yoğun olarak yaşandığı bir ay. İftar programlarıyla Ramazan ayının bereketini birlikte yaşamak isteyen Adıyaman İli Sincik İlçesi Taşkale Köyü Derneği, Ramazan ayının ilk iftarını hemşerileri ve dostlarıyla birlikte gerçekleştirdi.

Dernek binasında gerçekleştirilen iftar programına Taşkale Köyü Derneği üyeleri yoğun ilgi gösterirken, Derneğin Onursal Başkanı Kemal Kılınç, Sincik Gönüllüleri Başkanı Yusuf Polat ve yönetimi katıldılar.

Ramazan ayının feyzini iftar sofrasında birlikte yaşadıklarını söyleyen Taşkale Köyü Derneği Başkanı Süleyman Alpaydın, ‘Ramazan ayı bütün İslam aleminde 11 ayın sultanı olarak nitelendirilir. Bu ayda yapılan ibadetler ve duaların Allah katında makbul olduğu, paylaşmanın, beraberliğin daha güzel anlam kazandığını görüyoruz. Hemşerilerimiz ve dostlarımız bizleri bu anlamlı günde yalnız bırakmadılar. Bütün katılımcılardan Allah razı olsun’ şeklinde konuştu.

İftar sonrasında yapılan sohbetlerle program sona erdi.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top