Siyaset

Sümeyye Erdoğan’a İftira Atan Tanal’a Tepkiler Büyüyor

Sümeyye Erdoğan’a İftira Atan Tanal’a Tepkiler Büyüyor

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Lazika İslam Emirliği tarafından, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kızı Sümeyye Erdoğan’a evlilik teklifinde bulunulduğu gibi iğrenç iddiaları yaymış ve buna Orhan Aydın’da çirkin bir paylaşımla destek vermişti. Son olarak Başbakan Davutoğlu da bu olaya çok sert çıkış yaptı.

Bu iğrenç itibarsızlaştırma çabasının ardından AK Parti kanadından ve taraflı tarafsız herkesten Tanal ve Aydın’a sert tepkiler yağdı.

İşte konuya ilişkin yapılan açıklamalardan bazıları;

SÜMEYYE ERDOĞAN: İNSANDA BOZUK OLUNCA MAYA…
”İnsanda bozuk olunca maya; ne ar tanır, ne de haya. Hz. Mevlâna”

AK PARTİ GRUP BAŞKANVEKİLİ MAHİR ÜNAL: SANA ALÇAK DİYEMEM…
”Necip Fazıl’ın; “Sana alçak diyemem, alçaklık irtifadır. Sen bir çukursun” diye tanımladığı zihniyet.”

FATMA ŞAHİN: ALLAH ONLARI KAHRETSİN
”Sümeyye Erdoğan’a yapılan ahlaksız saldırıyı haber bahanesiyle yayan paralel yapıdan her şey beklenir oldu. Allah ”Kahhâr” sıfatıyla kahretsin.
Örnek bir ahlaka sahip Sümeyye Erdoğan’a bu ahlaksızlığı yapana, siyasi görüş farketmeksizin, herkes karşı çıkmalı, haddini bildirmeli.”

MEHMET METİNER: HADDİNİZİ BİLDİRMESİNİ BİLİRİZ
”CHP’li Mahmut Tanal’ın kendisine yakışan asılsız ve ahlaksız bir twiti üzerinden Cumhurbaşkanımızın değerli kızı Sümeyye Erdoğan’a dair hayasızca yorum yapan Orhan Aydın adındaki müptezel ve hayasız sanatçı müsveddesini haddini bilmeye çağırıyorum. Sümeyye Erdoğan’ın adını o kirli ve hayasız ağzına alırken bin kez düşünmelisin.
Sen de Mahmut Tanal sen de düşünmelisin. Başka işiniz yok mu sizin? Gencecik bir kızımızın adını o hayasız dilinize dolamanız ne kadar düşük olduğunuzu gösteriyor. Bu yaptığınıza düpedüz ahlaksızlık ve edepsizlik denir. Haddinizi bilmezseniz size bildirmesini biliriz.”

SÜLEYMAN SOYLU: KİNİNİZDE BOĞULACAKSINIZ
”Yüzünüz tükürülecek kadar değerli değil. Müptezellik ruhunuza işlemiş. Kininizde boğulacaksınız.”

KADEM: AKIL VE İZAN YOKSUNLARI
”Bu akıl ve izan yoksunu kişilerin ve bu tür haberlerin nezdimizdeki karşılığı; ahlaksızlık, acizlik, zayıflık, iffetsizlik ve nefret suçudur. Kadının insan haklarını savunan KADEM Yönetim Kurulu üyemiz Sümeyye Erdoğan’a yapılan saldırıya karşılık hertürlü yasal işleme başvuracaktır.
KADEM kadınlara yönelik işlenen bu tür çirkin ahlaksızlıklara, şiddete, nefret suçlarına karşı asla mücadelesinden vazgeçmeyecektir. Kadın demek dayanışma demektir, Sümeyye Erdoğan’a karşı yapılan nefret suçudur. Bu suçun karşısında Sümeyye Erdoğan’ın yanındayız.”

ESRA ELÖNÜ: KEPAZELİĞİN HABERİNİ MAHMUT’TAN AL
”Mahmut Tanal, Kepazeliğin haberini Mahmut’tan al. Başlığında yarınki yazımda . Yürüyen çamur imgesi yazı paketine dahil.”

Başbakan Ahmet Davutoğlu, partisinin ödül töreninde gündeme dair açıklamalarda bulunurken CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ‘nun kendilerine yönelttiği ‘ahlak’ eleştirilerine de cevap verdi.

Ahmet Davutoğlu, Kılıçdaroğlu ‘na, “Biz ahlaktan bahseden arkadaşlara soruyorum şimdi. Günlerdir partisinin milletvekilinin attığı bir iftira var. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ‘> Recep Tayyip Erdoğan ‘ın kızı Sümeyye Erdoğan ‘a iftira attı vekili neden buna sesi çıkmıyor. Bize ahlaktan bahsedenler neden bu alçaklığa ahlaksızlığa ses çıkarmıyor.” eleştirisini yaptı.

“SEÇİLMİŞ SİYASETÇİYE AHLAKSIZ DİYEN…”

Başbakan Davutoğlu, “Ben istemez miydim bu isimleri genel başkanlarla müzakere edeyim… Başbakanlık teklifine evet diyenler onursuzdur gibi, kendi vekillerine baskı yapanlar TBMM’nin onuruyla oynamışlardır. Biz böyle bir şey söylemeyiz. Milletten onay almış her vekil, siyaseten bize karşı duruşa sahip olsa dahi, onurludur. Ama onlar böyle davranmadı. Baskı oluşuyordular. Kabul ederseniz, ahlaksız siyasete ortak olursunuz dediler.” ifadelerini kulandı.

“BİZ HADLERİNİ BİLDİRMEYİ BİLİRİZ”

Davutoğlu, “Sayın Kılıçdaroğlu ile son iki buçuk aydır, son derece nazik, nezaket kuralları içerisinde görüşmeler yaptık. Karşılıklı olarak birbirimizi tanıdık, ailelerimizden bahsettik. Şimdi kendisine sesleniyorum, bu milletvekilinin haddini siz bildirin. İnsanların aileleriyle siyasilerin aileleri üzerinden bir takım oyunlara kalkışan bu insanların haddini siz bildirin. Ama siz bildirmezseniz biz had bildirmeyi de biliriz.” dedi.

“BU ALÇAKÇA…”

Başbakan, “Sayın Kılıçdaroğlu ‘na bir çağrıda bulunmak istiyorum burada. Günlerdir bize siyasi ahlaktan bahsedenler, bir CHP milletvekilinin irfan, ahlak sahibi bir genç hanımefendiye dönük yaptığı çirkin iftira konusunda sessiz kalıyorlar. Cumhurbaşkanı mızın kızı Sayın Sümeyye Erdoğan ‘a dönük olarak yürütülen bu alçakça kampanya her şeyden önce siyasi ahlaksızlığın en çarpıcı örneğidir.” şeklinde konuştu.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top