Genel

Sultangazi’ye Bir Okul Daha

Sultangazi Belediyesi, eğitime yönelik desteklerine devam ediyor. 50. Yıl Mahallesi Mevlana Bulvarı üzerindeki metruk bina yıkıldı. Sultangazi Belediyesi’nin mülkiyetinde olan bu arazi üzerinde İl Özel İdaresi tarafından 48 derslikli iki bloktan oluşan İmam Hatip Lisesi yapılacak.

 

Sultangazi Belediyesi eğitime desteğini sürdürüyor. 50. Yıl Mahallesi Mevlana Bulvarı üzerindeki arazide yer alan metruk yapının yıkımı gerçekleştirildi. Mülkiyeti Sultangazi Belediyesi’ne ait olan 6 bin 140 m2 alan üzerinde İl Özel İdaresi tarafından İmam Hatip Lisesi yapılacak.

IMG_5369

Toplam inşaat alanı 13 bin 114 m2 olan okul,  4 bin 412 m2 peyzaj alanından oluşuyor.  48 dersliğin bulunacağı eğitim kurumu; 2 blok halinde bodrum, zemin ve 5’er kat olarak yükselecek.

IMG_5527

Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, metruk binanın yıkım çalışmalarını inceledi. Konuyla ilgili açıklama yapan Başkan Altunay, belediye imkanları ölçüsünde eğitim yatırımlarına öncelik verildiğini söyledi. Başkan Altunay, “Belediye olarak birçok arazi üreterek eğitim kurumu yapılmasına olanak sağladık. 5 yılda ilçeye 22 okul kazandırdık. 5 okulun yapım ihalesinin tamamlandı ve yapım çalışmalarına başlandı” diye konuştu.

 

imam hatip lisesi

IMG_5478

 

 

 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top