Sultangazi

Sultangazispor İnandı ve Başardı !

Sultangazispor İnandı ve Başardı !

BAL 10. Grup’ta sezonu dördüncü bitiren ve Çatalcaspor’un 3. Lig’e çıkmasıyla düşmekten kurtulan Sultangazispor, baraj maçında SAL Klasman Grubu altıncısı Bayrampaşa Tunaspor’la karşılaştı. Vefa Stadı’nda oynanan ve Karabük Bölgesi Hakemlerinden Doğan Nalbantoğlu, Ali Karaoğlu, Muhammet Oğuzhan Öztaş’ın yönettiği karşılaşmanın 6.dakikasında Sultangazispor’da sağ kanattan Yusuf’un ortasında Can’ın şutu savunmada Berkay’a çarptı ve top kornere çıktı. Karşılaşmanın 24.dakikasında Bayrampaşa Tunaspor’un etkili futbolcusu Eren Ziya talihsiz bir sakatlık yaşayarak sahayı terk etti. 32.dakikada sağ kanattan Furkan’ın ortasında seken topa Gökhan zayıf bir kafa vuruşu yaptı. Top kaleci Engin’de kaldı.

Bayrampaşa Tuna gole çok yaklaştı

İlk yarınını bitimine iki dakika kala Bayrampaşa Tunaspor iki tane gol pozisyonu yakaladı. 43.dakikada Rıfat’ın kullandığı serbest vuruşu kaleci Engin çeldi. Dönen topu Yusuf kafa ile uzaklaştırdı. Sağ kanattan Semih’in ortasında Ahmet’in dönerek şutu yandan auta gitti. 45.dakikada Rıfat sol kanattan ısrarlı bir şekilde topu taşıdı. Top oyun alanını terk etmek üzereyken de güçlükle ortasını yaptı. Ceza sahası içerisinde arka tarafa açılan topa Emin boş pozisyonda sert vurdu ama top çerçeveyi bulmadı.

FOTOĞRAFLARIN TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ

45+1.dakikada Yusuf’un kullandığı serbest vuruşta kaleci Selçuk topu iki hamlede kurtardı. İlk yarı golsüz sona erdi. İkinci yarıda 63.dakikada Yusuf ceza sahası içerisinde kafa ile topu aşırttı. Oyuna dahil olduktan bir dakika sonra kaleye dönerek şutunu attı ve kaleci Selçuk topun kontrolünü sağladı. 79.dakikada Yusuf Kaymak’ın şutunu kaleci Selçuk çeldi. Dönen topa Emre vurdu. Yine Selçuk yakın direkte topu çelmeyi başardı. Maçın uzatma dakikalarında kaleci Selçuk oyuna devam edemeyerek yerini Çetin’e bıraktı.

 

Gol 100 dakika bekledi!


Mücadelenin ilk uzatma süresinin 95.dakikasında Yusuf Kaymak’ın ortasında Yıldıray’ın kafa vuruşu Çetin’de kaldı. 100.dakikada sağ kanattan kullanın köşe vuruşunda savunma topu uzaklaştırdı. Ceza sahası üzerinden Emre sağ ayağıyla sert ve düzgün vurdu. Kaleci Çetin’in sağına direk dibinden top filelerle buluştu.1-0

FOTOĞRAFLARIN TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ

Aynı dakikada 2 kırmızı, 1 sarı çıktı


Maçta 107.dakikada Bayrampaşa Tunaspor atağında sol kanatta Sultangazispor’dan Samet ile Bayrampaşa temsilcisinde Ahmet arasında yaşanan pozisyon sonrası tartışma yaşandı. Maçın Hakemi pozisyonun olduğu yere gelerek ilk önce Sultangazispor’dan Samet’e sarı kart verdi ve ardından Ahmet’i kırmızı kartla ihraç etti. Çok geçmeden itirazlar üzerine bir kırmızı da Furkan’a çıktı ve Bayrampaşa Tunaspor sahada 9 kişi kaldı.

 112.dakikada sahada 9 kişi mücadele eden Bayrampaşa Tunaspor pozisyona girdi. Sağ kanattan yapılan ortada kaleci Engin topu elinden düşürdü yaşanan karambolde top ceza sahası üzerine taşındı. Emin’in sert şutu az farkla auta gitti.

 

Bayrampaşa Tunaspor maçı 8 kişi tamamladı


107.dakikada iki oyuncusu ihraç edilen Bayrampaşa Tunaspor’da 115.dakikada da savunma oyuncusu Orhan sakatlandı. 3 oyuncu değişikliğini yapan Bayrampaşa Tunaspor sahada 8 kişi mücadele etmek zorunda kaldı. Maçın kalan zamanında da başka gol olmayınca Sultangazispor 100.dakikada bulduğu golle BAL’a tutundu. Sultangazililer BAL’da kalmanın sevincini formalarını tribüne atarak gösterdiler.

 

FOTOĞRAFLARIN TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ

STAT: Vefa
HAKEMLER: Doğan Nalbantoğlu, Ali Karaoğlu, Muhammet Oğuzhan Öztaş (Karabük) / Deniz Yatgın (Bartın)
SULTANGAZİSPOR: Engin, Yusuf Mersin, Kemal, Osman, Oğuz, Mehmet Aslan, Yusuf Türk, Emre, Ali(Dk.99 Samet), Can(Dk.62 Yıldıray), Yusuf Kaymak(Dk.120 Turgay)
BAYRAMPAŞA TUNASPOR: Selçuk(Dk.90+2 Çetin), Berkay, Arif, Aykut, Orhan, Ahmet, Emin, Eren Ziya(Dk.24 Semih Şahin)(Dk.82 Kerem), Rıfat, Furkan, Gökhan
GOL: Dk.100 Emre 
SARI KARTLAR: Dk.57 Yusuf Kaymak, Dk.78 Emre, Dk.107 Samet / Dk.68 Semih, Dk.74 Arif, Dk.105 Emin
KIRMIZI KARTLAR: Dk.107 Ahmet, Dk.107 Furkan (Bayrampaşa Tunaspor)

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top