İstanbul

Sultangazi’nin Çehresi Değişiyor

C82T4532

Sultangazi Belediyesi’nin altyapı çalışmaları aralıksız devam ediyor. İlçede yağmur suyu kanalları yapılıyor, ana arter ve ara sokaklar hızla asfaltlanıyor. Kabloları yer altına indirme çalısmaları tüm hızıyla sürerken; bordür ve kilit taşı döşemeleriyle oluşturulan prestij sokaklarla Sultangazi’nin çehresi değişiyor.

 

Sultangazi Belediyesi ilçenin önemli sorunları arasında yer alan elektrik kablolarının yer altına alınması çalışmalarını hızlandırdı. Bu amaçla Sultangazi Belediyesi, Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş. (BEDAŞ) ile imzaladığı protokolle elektrik hatlarının yer altına alınması işini üstlendi. Protokoller kapsamında havai hatların yer altına alınması için çalışmalar başlatan Sultangazi Belediyesi, sokaklara Avrupa standartlarını getirmeyi hedefliyor.

 

Sultangazi Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından İsmetpaşa Mahallesi’ndeki elektrik kabloları tamamen yer altına alınırken ; 50. Yıl ve Uğur Mumcu Mahallelerinde çalışmalar devam ediyor. Görüntü kirliliğini ortadan kaldıracak çalışmalar, Sultançiftliği Mahallesi ile devam edecek.

 

 

Yağmur suyu kanal yapımı, elektrik kablolarının yer altına alınması ile ilgili alt yapı çalışması tamamlanan mahalleler kilit taşı ve bordür döşemesi yapılarak estetik bir görünüme kavuşuyor.

Sultangazi’nin çehresini değiştirecek prestij sokaklar adıyla başlatılan bu çalışmalarda İsmetpaşa Mahallesi’nde bordür ve kilit taşı döşemesi tamamlanırken, yıl sonuna kadar Uğur Mumcu Mahallesi’ndeki çalışmaların da tamamlanması bekleniyor. Kısa sürede tüm mahallelerde gerçekleştirilerek çalışmaların dışında ilçe genelinde asfalt serimi, yağmur suyu kanalı ile baca ve ızgara temizliği ise sürdürülüyor.

 

 

Dört yıl içerisinde Sultangazi’de

310.308 ton asfalt serimi ve asfalt yama çalışması yapıldı.

537.583 m2 kilit taşı imalatı ve tamiri yapıldı.

234. 688 metre bordür imalatı ve tamiri yapıldı.

11 bin 305 metre yağmur suyu kanalı döşendi.

28 bin 500 adet baca ve ızgara temizliği yapıldı.

200.000 metre elektrik kablosu hattı döşendi.

110 noktada toplam 800 metre hız kesici yerleştirildi.

 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top