İstanbul'daki Adıyamanlılar

Sultangazili Adıyamanlılar Adayını Belirledi

Sultangazili Adıyamanlılar Adayını Belirledi

Adıyaman Kültürünü Yaşatma Derneği (AKYAD) tarafından Hoca Ahmet Yesevi Kültür Merkezi’nde düzenlenen 2019 yerel seçimlerine yönelik istişare toplantısında, AKYAD Başkanı Ahmet Süt Sultangazi Belediye başkanlığına talip olduğunu resmen açıkladı. Toplantı önemli açıklamalarda bulunan Ahmet Süt, ‘Bizi dizayn etmeye çalışanlara malzeme ve fırsat vermeyelim’ diyerek yerel seçimlerde halkın adaylarının yer alması gerektiğine işaret etti.

AKYAD’ın geçen yıl başlattığı “Adıyamanlı Eller ve Gönüller İstişare Toplantısında Buluşuyor” programının bu yıl ki konusu 2019 yerel seçimleri oldu. Sultangazi’nin nüfus sıralamasında 1’nci sırada yer alan Adıyamanlılar Ahmet Yesevi Kültür Merkezi’ne sığmadı.

Adıyamanlı kanaat önderleri, STK temsilcileri, iş ve siyaset dünyasının tanınmış isimlerinin yer aldığı toplantıda Sultangazi Belediye Başkanlığına talip olduğunu açıklayan AKYAD Başkanı Ahmet Süt’ü ayakta alkışlayan katılımcılar destek sözü verdiler.

Toplantıda bir selamlama konuşması yapan Adıyaman Sanayici ve İş Adamları Derneği (ASİAD) Genel Başkanı Ömer Yıldırım, başkanlığını açıklayan Ahmet Süt’e sonuna kadar destek vereceklerini ve Adıyamanlıların da bu çağrıya cevap vermelerinin zamanının geldiğini ifade etti. Yıldırım, “. İnşallah bu kutlu yürüyüşte Sultangazi’de söz sahibi olacağız. Söz sahibi olmak için de var gücümüzle mücadele edeceğiz” dedi.

2014 Yerel Seçimlerinde CHP Sultangazi Belediye Başkanı Adayı olan Adıyaman Gergerliler Federasyonu Başkanı Ali Acar toplantıda yaptığı konuşmada Adıyamanlıların Sultangazi’de iradesini göstermesinin gerektiğini ifade etti. Acar, ‘Siyaseti partiler adına değil, toplum adına yapmamız gerekiyor. Adıyamanlılar yaşadıkları yerde varlıklarını kanıtlamalı ve Sultangazi’de çığır açmaları gerekmektedir. Adıyamanlılar burada biz varız demedikçe, hiç kimse siz varsınız demez ve hak ettiğiniz değeri göremezsiniz’  diyerek Ahmet Süt’e çıktığı yolda başarılar dileyerek destek verdiğini belirtti.

AKYAD’ın bir önceki dönem başkanı Orhan Güzelaydın, AKYAD’ın yıllardır hem Sultangazi hem de Adıyaman’a katkı sunmak için yaptığı faaliyetleri hatırlattı. Bir tohum ektiklerini, o tohumun yeşerdiği ve dev bir meyve ağacına dönüştüğünü söyledi. Bunun göstergesinin bu salona sığmayan hemşehrilerinin varlığı olduğunu belirten Güzelaydın, ‘Ahmet Süt başkanımın bir işareti yeterli. Hepimiz Ahmet başkanımın yanındayız, yanında olmaya da devam edeceğiz’ dedi.

AKYAD kurucu başkanı İzzettin Balcı, toplantıya katılan tüm davetlilere desteklerinden dolayı teşekkür etti. Adıyamanlıların artık güçlerinin farkına vardığını,  bu güç ve inançla her işi başarabileceklerine inancının tam olduğunu söyledi.

“Ahmet başkan bizim başkan” ve “Dik dur eğilme, bu gençlik seninle” sloganlarıyla ve alkışlar eşliğinde selamlama konuşmasına başlayan AKYAD Başkanı Ahmet Süt, katılımcıları selamlayarak desteklerinden dolayı teşekkür etti. Süt, uzun süredir toplumun her kesimiyle yaptığı istişare neticesinde bu kararı verdiğini ve bu gün itibariyle  Sultangazi Belediye Başkanlığına talip olduğunu resmen açıkladığını ifade etti. Ahmet Süt, ‘ Yıllardır halk olarak, toplumun her kesiminin duyulmayan sesi olarak bizimde Türkiye için, Sultangazi için söyleyecek bir sözümüzün olduğunu ifade ettik. Adıyamanlı ve Sultangazili hemşehrilerimin talebi doğrultusunda yaklaşık bir yıldır yaptığımız istişareler sonucunda belediye başkanlığına talip olduğumuzu açıklıyoruz.

Gençlerimiz, kadınlarımız, Adıyamanlı ve Sultangazili hemşehrilerimizle birlikte, kısacası hep birlikte Sultangazi’yi yeniden kazanmak ve beraber yönetmek için adayız.

Sizler bu yolda elinizi taşın altına koymaya var mısınız? Sorusuna alkışlarla evet cevabı alan Ahmet Süt, ‘Ben de tüm varlığımla, inancımla yüreğimle ve bedenimle bu yolda yürümeye hazırım. El ele veren, kucaklayan, saran; halktan taraf olan, hak yemeyen, yedirmeyen bizler; ilçemizin esnafıyla, genciyle, yaşlısıyla, toprağıyla, taşıyla, ağacıyla, yeşiliyle, barışık olan bizler tüm Sultangazi’nin aşığı olacağız.

Biz güçlüyüz. Burada bulunan Adıyamanlı ve Sultangazili dostlarımızla güçlüyüz. Kısacası Sultangazililer olarak güçlüyüz. Bu gücümüzün farkında olmak zorundayız. Bu gücümüzü küçümsemeyelim. Bize rağmen, bizi dizayn etmeye çalışanlara malzeme bırakmamalıyız”

Parti ismi belirtmeden adaylığını açıklayan Ahmet Süt, “Çok güçlü bir partinin vasat ya da kötü bir adayı olabilir. Ama mecliste olmayan bir partinin çok iyi, karakterli, halkta bir adayı da olabilir. Onun için diyoruz ki, yerel seçimlerde bizler partileri değil, adayları oyluyoruz, adayları seçiyoruz. 

Sabır, azim ve inançla yürüdüğümüz bu kutlu yolda varacağımız menzilde bizi mahcup etme ya Rab!” diye dua etti ve desteklerinden dolayı katılımcılara teşekkürlerini iletti.

 

 

 

 

 

 

 

 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top