Sultangazi

Sultangazi’den Filistin’e Yardım

Sultangazi'den Filistin'e Yardım

Sultangazi Belediyesi, ilçe protokolünü iftar yemeğinde buluşturdu. Sultangazi Belediyesi Nikah Sarayı’nda düzenlenen iftarda konuşan Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, Ramazan’ın bereketini iftar ve gönül soflarında paylaştıklarını söyledi. Konuşmasında Gazze’de yaşanan katliama da değinen Başkan Altunay, “Filistin halkına yapılan saldırıları şiddetle kınıyoruz. Somali için halkımızla el ele vererek, yardım tırlarımızı gönderdik. Şimdi ise Filistin için seferber olduk” dedi.

Sultangazi’den Filistin’e Yardım

Sultangazi’den Filistin’e Yardım. Sultangazi Belediyesi, Ramazan ayında ilçe protokolünü iftarda buluşturdu.

Sultangazi Belediyesi Nikah Sarayı’nda düzenlenen iftar yemeğine Sultangazi Kaymakamı Ali Uslanmaz, Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay AK Parti İl Başkan Yardımcısı Haydar Ali Yıldız,  AK Parti İlçe Başkanı Murat Atım, belediye meclis üyeleri, muhtarlar, kamu kurum ve kuruluşların temsilcileri, sivil toplum kuruluşları, işadamları ile pek çok davetli katıldı.

İftar yemeğinin ardından konuşma yapan Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, Sultangazi’ye yapılan yatırımlar hakkında bilgi verdi. Sultangazi’nin gelişimi ve değişimi için her kurumun gönül birlikteliği yaptığını belirten Başkan Altunay, şunları söyledi:

Geçtiğimiz 5 yılda Sultangazi’nin çehresini değiştirecek birçok proje sizlerin de katkısıyla gerçekleşti. Sultangazi’nin ihtiyaçlarını birlikte değerlendirip birlikte çözüm yollarına giderek projelerimizi ürettik. Sultangazi’yi,  kurduğumuz gönül birlikteliğiyle daha güzel yarınlara hazırlıyoruz.

 

Filistin’de yaşanan insanlık dramına da değinen Başkan Altunay, komşu ülkelerde yaşanan olaylar sonucu yardıma muhtaç insanlar için çalışmalar yaptıklarını söyledi. Filistin’de yaşananları şiddetle kınadıklarını ifade eden Başkan Altunay, “Kısa bir süre önce Bosna Hersek, daha önce Van depremi mağdurları ile Somali için halkımızla el ele vererek, yardım tırlarımızı gönderdik. Şimdi ise Filistin için seferber olduk” şeklinde konuştu.

AK Parti İl Başkan Yardımcısı Haydar Ali Yıldız ise yaptığı konuşmada; “Ramazan Ayı birlik beraberlik ve kardeşlik ayıdır. Bu sofralar ise bizleri bir araya getirerek Ramazan ayının maneviyatını en iyi şekilde yaşamamızı sağlayan gönül sofralarıdır” ifadelerini kullandı.

 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top