Sultangazi

Sultangazi’de Sokak Turnuvaları Başladı

Sultangazi’de Sokak Turnuvaları Başladı

 

Sultangazi’de Sokak Turnuvaları Başladı

Sultangazi Belediyesi tarafından düzenlenen “Sultangazi Sokak Turnuvası” başladı. Uğur Mumcu Mahallesi Atatürk Bulvarı etkinlik alanında düzenlenen turnuvada masa tenisi, voleybol, basketbol ve futsal branşlarında 70 takım mücadele ediyor.

Sultangazi Belediyesi’nin “Sokaklarda Dostluk Kazanacak” sloganıyla düzenlediği “Sultangazi Sokak Turnuvası” başladı. Uğur Mumcu Mahallesi Atatürk Bulvarı Etkinlik Alanı’nda yapılan turnuvada, masa tenisi, voleybol, basketbol ve futsal branşlarında minik, küçük, yıldız, genç ve yetişkin kategorilerinde 70 takım mücadele ediyor.
Turnuva öncesi Sultangazi izcileri ve Sultangazi Belediye Spor Kulübü Karate Takımı gösteri sundu. Burada konuşma yapan Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, sporun önemine değindi. Bir toplumda spora katılımın şeklinin, düzeyinin sadece kişilerin yetenekleri ve ilgilerine bağlı olmadığını ifade eden Başkan Altunay, “Toplumun spora bakış açısı dolayısıyla sporu yönetim ve organizasyonu büyük önem taşımaktadır. Günümüzde spora büyük önem verilmekte ve uluslararası spor organizasyonlarında ön sıralarda yer almak için mücadele edilmektedir” diye konuştu.
Sultangazi Belediyesi olarak spora büyük önem verildiğini ifade eden Başkan Altunay konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu:

“Çevre düzenleme, yeşil alan ve park yapım çalışmalarında spor alanları oluşturduk. Buralarda açık havada yapılabilecek sporlar için gerekli donanımı ve altyapıyı yaptık. Mahalle aralarında gelişi güzel kurulan pazarlarda açılan tezgahları, modern pazar alanlarına taşımak için ‘Mahalle Hizmet Tesisleri’ni hayata geçirdik. Bu tesislerimizde de spor alanları oluşturduk. Öte yandan turnuvanın yapıldığı bu alanda kış aylarında buz pisti, yaz aylarında ise portatif yüzme havuzları kurduk. Uzman eğitimciler eşliğinde yavrularımız ve gençlerimize eğitimler verdik. ”
Sultangazili gençlerin bir çok sportif etkinliğinde büyük başarılara imza attığını da dikkat çeken Başkan Altunay, “Gençlerimizin spor alanındaki başarıları bizlerin gurur kaynağı oldu. Bundan sonra da bu başarıların katlanarak artacağını gönülden inanıyorum” dedi.

Protokol konuşmalarının ardından Başkan Altunay, futsal branşında karşılaşacak takımların kuralarını çekti. Başkan Altunay daha sonra masa tenisi, voleybol, basketbol ve futsal karşılaşmalarının ilk top atışlarını yaptı.

 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top