Sultangazi

Sultangazi’de Sabaha Kadar Erdoğan Coşkusu

Sultangazi'de Sabaha Kadar Erdoğan Coşkusu

Sultangazi’de Sabaha Kadar Erdoğan Coşkusu

Sultangazi’de Sabaha Kadar Erdoğan Coşkusu. 10 Ağustos Pazar Günü düzenlenen Cumhurbaşkanlığı Seçimlerinde galip çıkan Recep Tayyip Erdoğan oldu. Sultangazi Ak Parti İlçe Başkanlığının Sabah saatlerinden itibaren başladığı çalışmalar seçimlerin ardından gece yarısına kadar kutlamalarla devam etti.

Saat 08.00 ile 17.00 arası oy kullanma işlemi gerçekleşirken sandıkların kapanıp oy sayma işlemine geçilen saat 17.00’ın ardından partilerin seçim birimlerine sonuçlar gelmeye başladı.

Sultangazi’de kesin olmayan sonuçlara göre %61 ile ipi göğüsleyen aday Recep Tayyip Erdoğan oldu.

Ak Parti Sultangazi SKM’de seçim sonuçlarını takip eden Ak Parti istanbul Milletvekili İbrahim Yiğit, Ak Parti İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi Kübra Gülal, Sultangazi İlçe Başkanı Av. Murat Atım, Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, İlçe SKM Başkanı Süleyman Yiğitoğlu, İlçe Kadın Kolları Başkanı Nurcan Öztürkmen, İlçe Gençlik Kolları Başkanı Ensar Topçu, İlçe Başkan Yardımcıları, Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye Meclis Üyeleri, İlçe Yönetim Kurulu, Mahalle Başkanları ve Teşkilatları, Kadın Kolları ve Gençlik Kolları Teşkilatları ile çok sayıda partili vatandaş, sandıkların yaklaşık %80’inin açıldığı 19.10 sularında Türkiye’nin 12. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın zaferini kutlamak için sokaklara döküldü.

50. Yıl Mahallesinde bulunan SKM binasından Cebeci Mahallesinde bulunan Ak Parti Sultangazi İlçe Başkanlığına kadar yürüyen ekip halka teşekkür etti.

Ardından İbrahim Yiğit, Av. Murat Atım ve Cahit Altunay Ak Parti Sultangazi İlçe Başkanlığında ki toplantı salonunda partililere hitap etti.

İlçe Başkanlığından bütün üyelere atılan mesajda saat 20.15’de ilçe başkanlığı önünde büyük kutlama yapılacağı belirtildi.Binlerce Sultangazili Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı Seçimlerinde ki zaferinin kutlamak için İlçe Başkanlığı önüne akın etti.

Burada da da bir konuşma gerçekleştiren Atım, Altunay, Yiğit ve Gülal bütün Sultangazililere teşekkür ederek İl başkanlığına gitti.binlerce Sultangazili ise “Vur Vur İnlesin Pensilvanya Dinlesin” ” Adam Gibi Adam Recep Tayyip Erdoğan” gibi sloganlar eşliğinde Eski Edirne Asfaltı, Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi, 1. Cebeci Caddesi, Ordu Caddesi, Çanakkale Şehitleri Caddesi, Orhangazi Caddesi, Hoca Ahmet Yesevi Caddesi gibi ana caddelerde yürüyerek gece yarısı saat 03.00’a kadar kutlamalara devam etti.

 

 

Foto / Haber ; Muhammed IŞIK

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top