Sultangazi

Sultangazi’de Ramazan Bir Başka Güzel

Sultangazi Belediyesi, Atatürk Bulvarı üzerinde kurduğu Kültür Çadırı’nda birbirinden farklı etkinliklerle Ramazan ayının coşkusunu yaşatmayı sürdürüyor

Sultangazi Belediyesi, Atatürk Bulvarı üzerinde kurduğu Kültür Çadırı’nda birbirinden farklı etkinliklerle Ramazan ayının coşkusunu yaşatmayı sürdürüyor. Kur’an tilaveti, sohbet, ezgi, şiir ve tasavvuf müziği dinletilerine katılan Sultangazililer, Ramazan ayının manevi iklimine ortak oluyor. Dünya Kuran-ı Kerim okuma birincisi Bünyamin Topçuoğlu, Grup Genç, Eşref Ziya Terzi, Mine Ezgi, Prof. Dr. Necmettin Nursaçan Ömer Karaoğlu ve Serdar Tuncer konuk olduğu etkinlik çadırı, özellikle hafta sonu ziyaretçi akınına uğradı.

Sultangazi Belediyesi, Ramazan’ın ruhuna yakışır etkinlikleri Sultangazililerle buluşturmaya devam ediyor. Atatürk Bulvarı üzerindeki alanda kurulan Kültür Çadırı’nda düzenlenen geleneksel Ramazan gösterileri, ezgi, şiir ve tasavvuf müziği dinletileri ile sohbetlere katılan Sultangazililer; Ramazan ayının manevi iklimine ortak oluyor.

Sultangazi etkinlik çadırı hafta sonu ziyaretçi akınına uğradı. Binlerce kişi Ramazan etkinlik alanını ziyaret ederek, Ramazan’ın coşkusunu paylaştı. Her akşam geleneksel Ramazan gösterileriyle başlayan etkinliklerde; Dünya Kuran-ı Kerim okuma birincisi Bünyamin Topçuoğlu, Grup Genç, Eşref Ziya Terzi, Mine Ezgi, Prof. Dr. Necmettin Nursaçan, Ömer Karaoğlu ve Serdar Tuncer konuk oldu.

Etkinliklere katılan Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, Ramazan ayının önemine dikkat çekti. Başkan Altunay, “Ramazan ayı kardeşlik, birlik ve beraberlik duygularının yaşandığı, manevi hislerin en üst seviyeye çıktığı mübarek bir aydır. Ramazan berekettir ve bu bereketi hep birlikte mahalle ve çadır iftarlarımızda paylaşmayı sürdüreceğiz” diye konuştu.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top