Sultangazi

Sultangazi’de Nevruz Coşkusu

Baharın gelişini müjdeleyen Nevruz Bayramı Sultangazi’de coşkuyla kutlandı. Sultangazi Kaymakamlığı ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü organizasyonuyla düzenlenen etkinliklerde Nevruz ateşinin üzerinden atlanarak; barış ve kardeşlik mesajları verildi.

 

Sultangazi Kaymakamlığı ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü organizasyonuyla Nevruz Bayramı kutlandı. Hüseyin Ersu İlkokulu’nda yapılan programa İlçe Kaymakamı Ali Uslanmaz, Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yaşar Demir, AK Parti İlçe Başkanı Murat Atım, Hüseyin Ersu İlkokulu Müdürü İsmail Yıldız, siyasi parti temsilcileri ile sivil toplum kuruluşları, öğrenci ve vatandaşlar katıldı.

 

Programda konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Yaşar Demir, baharın gelişini müjdeleyen Nevruz Bayramı’nı kutlamanın sevincini yaşadıklarını söyledi. Demir, “Nevruzla doğan yeni günde baharı karşılamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Baharın gelişiyle daha aydınlık yarınlara kavuşmamızı diliyorum” dedi.

 

Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay da Nevruz’un baharın, barış ve kardeşliğin simgesi olduğunu söyledi. Birçok ülkede de Nevruz Bayramı’nın coşkuyla kutlandığına işaret eden Başkan Altunay,  “Baharın, barış ve kardeşliğin simgesi olan Nevruzu kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Baharın gelişiyle gönlümüzde açan kardeşlik ve beraberlik çiçeklerinin hiç solmamasını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

Programda Sultangazi Kaymakamı Ali Uslanmaz ile Belediye Başkanı Altunay, Hüseyin Ersu İlkokulu’ndan emekli olan Okul Müdürü Bedri Akman’a eğitime sunduğu katkılarından dolayı plaket takdim etti.

 

Öğrencilerin gösterileriyle devam eden programda protokol üyeleri, Nevruz Bayramı’nın simgelerinden olan demiri dövüp; yumurta tokuşturduktan sonra ateş üstünden de atladı. 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top