Sultangazi

Sultangazi Kapkara !

Soma’da yaşanan feci kazanın ardından Türkiye genelinde 3 günlük yas ilan edilmişti. Dün akşam ise sosyal medya üzerinden örgütlenen lise öğrencileri bugün okullara siyah kıyafet giyerek gitme kararı aldı.

Soma’da yaşanan feci kazanın ardından Türkiye genelinde 3 günlük yas ilan edilmişti. Dün akşam ise sosyal medya üzerinden örgütlenen lise öğrencileri bugün okullara siyah kıyafet giyerek gitme kararı aldı. Gazi Ticaret Meslek Lisesi, Şair Abay K. A. Lisesi ve Atatürk T.E.M.Lisesi Öğretmenlerinin çoğunluğu, Soma’da ki kaza nedeniyle Grev yaparak okula gitmediler.

Sultangazi‘de ki Liselerin hepsinde de uygulanan Siyah kıyafet giyme ve siyah kurdela takma uygulaması gün boyunca devam edecek.

Özellikle Şair Abay K.A.Lisesi öğrencilerinin yaklaşık %85-90’ının Siyah Kıyafetler giyerek okula gelmesi ve Okul da oturma eylemi düzenlemesi dikkat çekti.

Gazi Ticaret’te de Eylem !

 

Gazi Ticaret Meslek Lisesi öğrencileri ise önce okulun bahçesinde oturma eylemi düzenledi ardından Şair Abay K.A.Lisesi öğrencileri ile birlikte Gazi Karakolu’nun önüne doğru yürüyüş düzenlediler.

 

ATATÜRK LİSESi ÖĞRENCİLERİNDEN ÖRNEK DAVRANIŞ

 

SAbah saatlerinde Atatürk T.E.M. Lisesi öğrencileri Atatürk Lisesinin bahçesinde toplanarak ELLERİNİ SEMAYA AÇIP DUALARINI SOMAYA GÖNDERDİLER. Yaklaşık 300 öğrencinin katıldığı duanın ardından öğrencilerin bir kısmı bahçede SOMA yazdılar ve sessiz bir şekilde dağıldılar .

 

SULTANGAZİ ANADOLU İMAM-HATİP LİSESİ ÖĞRENCİLERİ’DE SOMA’NIN YANINDA

 

 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top