Sultangazi

Sultangazi’de İzci Kampı Başlıyor

Sultangazi’de İzci Kampı Başlıyor

 Sultangazi’de İzci Kampı  Başlıyor

Mimar Sinan Kent Ormanı bu yıl da izci olmak isteyenlere kapılarını açtı. Sultangazi Belediyesi’nin düzenlediği “İzci Kampı”nda 07-16 yaş grubundaki öğrencilere ücretsiz eğitim verilecek. 125 kişilik gruplar halinde verilecek eğitimlerde 1.000 öğrenci izciliğe ilk adımlarını atacak.

Sultangazili öğrenciler bu yıl da iki heyecanı birlikte yaşıyorlar. 13 Haziran’da karnelerini alacak olan öğrenciler yaz tatiline girme sevincini yaşarken, sabırsızlıkla bekledikleri izci kampı öğrencilere kapılarını açtı.

Sultangazi Belediye Hizmet Binası’nda düzenlenen törenle ilk öğrenci grubunu İzci Kampı’na uğurladı. Sultangazi Belediyesi’nin Mimar Sinan Kent Ormanı’nda düzenlediği “İzci Kampı”nda 07-16 yaş grubundaki öğrencilere ücretsiz eğitim verilecek. 125 kişilik gruplar halinde verilecek eğitimlerde 1.000 öğrenci izciliğe ilk adımlarını atacak. 8 dönem olarak yapılacak izci kampında beşer günlük eğitimler verilecek. Sultangazi Belediyesi İzci Kampı, 14 Eylül tarihine kadar devam edecek.

Öğrencilere doğal hayatta yaşam koşullarının sağlanacağı kampta, okçuluk, dağ bisikleti,ip düzenekleri, oryanting, paintball, canlı langırt, bilyeli araba, tırmanma duvarı, kasa yığmaca, hike, tahta bacak, trekking, mayın tarlası ve hazine avı gibi oyunlar ve sportif eğitimler verilecek.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top