Sultangazi

Sultangazi’de İlk Halk Toplantısı Gerçekleştirildi

Sultangazi’de İlk Halk Toplantısı Gerçekleştirildi 

Vatandaşın sorunlarını ilk ağızdan dinlemek amacıyla İçişleri Bakanlığı talimatıyla her ay düzenlenecek olan ‘Halk Toplantısı’nın ilki Sultangazi Belediyesi Menekşe Toplantı  Salonu’nda gerçekleştirildi.

Vatandaş-Devlet yakınlaşması ve sorunların muhatabına ilk ağızdan duyrulması ve çözüm için koordineli bir çalışmayı amaçlayan Halk Toplantısının ilki Sultangazi’de düzenlendi.

Sultangazi Belediyesi Menekşe Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantı Sultangazi Kaymakamı Ali Uslanmaz başkanlığında gerçekleştirildi.

Toplantıya Belediye Başkanı Cahit Altunay, İlçe Emniyet Müdürü Ufuk Kayadelen, Milli Eğitim Müdürü İbrahim Demir, İlçe Nüfus Müdüresi Şerife Demirci, İlçe Malmüdürü Aydın Ünal, İlçe Tapu Müdürü ramazan Deniz, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Emrah Eray,  AK Parti İlçe Başkanı Suzan Dağlar Civan, Saadet Partisi İlçe Başkanı Hüseyin Aydoğan, BBP İlçe Başkanı Nail Gün, muhtarlar, STK temsilcileri, Okul Aile Birliği Başkanları ve vatandaşlar katıldı.

Bu ay ilki gerçekleştirilen Halk Toplantısının açılış konuşmasını  İlçe kaymakamı Ali Uslanmaz yaptı. Artık Sultangazili olduğunu söyleyen Uslanmaz, Sultangazi’de olmaktan mutlu olduğunu ve Sultangazi’nin daha yaşanabilir, huzurlu bir ilçe olması için bütün kurumlarla birlikte mücadele ettiklerini belirtti.

Kaymakam Ali Uslanmaz’ın açılış konuşmasının ardından toplantıya katılan vatandaşlar istek, şikayet ve önerilerini dile getirdi. Eğitimden ulaşıma, güvenlikten taş ocaklarına kadar birçok konuda şikayetlerini dile getiren vatandaşlar, sorunların bir an önce çözülmesini temenni ettiler.

Vatandaşların şikayetlerini not alan kurum müdürleri, sıkıntıların çözümleri ile ilgili açıklamada bulundular.

Yapılan çalışmalar hakkında da bilgi veren kurum müdürleri, ilçe nüfusunun hızla artmasına rağmen hizmet noktasında her geçen gün daha iyiye gidildiğini belirttiler.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top