İstanbul'daki Adıyamanlılar

Sultangazi’de Adıyaman Tanıtım Günleri

Adıyaman Tanıtım günleri

Sultangazi’de Adıyaman Tanıtım Günleri

Kahta Dernekler Federasyonu 23-29 Ekim arasında yapılacak Adıyaman Tanıtım Günleri etkinliğine hazırlanıyor. Sultangazi Belediyesi  ve Kahta Dernekler Federasyonu tarafından organize edilecek programda  ülkenin farklı coğrafyalarından gelen insanlara Adıyaman kültürü, tarihi ve doğal güzellikleri tanıtılacak.

Sultangazi Belediyesi tarafından başlatılan, “Anadolu’nun Renkleri Sultangazi’de” sloganıyla başlattığı Yöresel Günler Festivalinde 23-29 Ekim tarihleri arasında Adıyaman Tanıtım Günleri yer alacak. Sultangazi Belediyesi ve Kahta Dernekler Federasyonu tarafından ortaklaşa düzenlenecek etkinlikte Adıyaman bütün güzellikleriyle tanıtılacak.

Yücel, Bu Etkinliği Bütün Adıyamanlı STK’lar Birlikte Yapmalı

Kahta Dernekler Federasyonu Başkanı Av. Ali Yücel, Sultangazi’de nüfus olarak birinci sırada olan Adıyamanlıların bu etkinlikte güçlü olarak yer almaları için diğer Adıyamanlı STK’larında bu etkinlikte aktif olarak yer almaları çağrısında bulundu. Yücel, STK’ların bir görevinin de memleketlerinin kültür, sanat, tarih, coğrafik güzelliklerini tanıtmak olduğunu söyleyerek Anadolu’nun Renklerini oluşturan her bölgenin bu etkinliğe birlik ve beraberlik içerisinde katılarak katkı sunmaları gerektiğini belirtti. İnsanlar bir birlerini tanıyınca ortak yaşama kültürlerinin de güçleneceğini ve toplumsal barışa katkı sunacaklarını söyleyerek Adıyaman Tanıtım Günlerini bütün Adıyamanlı STK’larla birlikte yapmayı arzu ettiklerini ifade ederek STK’lara bu etkinlikte aktif olarak yer almaları çağrısında bulundu.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top