Sultangazi

Sultangazi’de 23 Nisan Etkinlikleri

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 94. Yıldönümü tüm yurtta çeşitli etkinliklerle kutlandı. Sultangazi’de kutlamaların adresi Mehmetçik İlkokulu oldu. Burada düzenlenen törene; Sultangazi Kaymakamı Ali Uslanmaz, Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Demir ile öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 94. Yıl dönümü Sultangazi’de coşkuyla kutlandı.  Etkinlikler,  Mehmetçik İlköğretim Okulu’nda Atatürk Anıtına çelenk koyma töreni ile başladı.

50. Yıl İlkokulu öğrencileri ise Belediye Başkanı Cahit Altunay’ı makamında ziyaret ederek, başkan koltuğunu devraldılar ve temsili olarak Belediye Başkanı oldular.  Kutlamalar Mehmetçik İlkokulu’nda devam etti.  Okulun spor salonunda yapılan etkinliklere; Sultangazi Kaymakamı Ali Uslanmaz, Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Demir ile öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

6

75. Yıl İlkokul 4. Sınıf öğrencisi Eylem Kahveci günün anlam ve önemine belirten konuşma yaptı. Daha sonra çeşitli dallarda dereceye giren öğrencilere ilçe protokol üyeleri tarafından ödülleri takdim edildi. Öğrenciler ise birbirinden güzel gösteriler sergileyerek,  Sultangazililere 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nıncoşkusunu yaşattılar.

8

Sultangazi Belediyesi tarafından Mimar Sinan Kent Ormanı’nda verilen öğle yemeğinde ilçe protokolü yeniden biraraya geldi. Burada konuşma yapan Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay;  23 Nisan’ın milletimizin varlığını bütün dünyaya gösterdiği ve egemenliğini ilan ettiği önemli bir gün olduğuna vurgu yaptı. Başkan Altunay konuşmasında şunları söyledi:

“Milli Mücadeleye önderlik eden bir ruh ile 23 Nisan 1920’de açılan Türkiye Büyük Millet Meclis’i; Cumhuriyetimizin ve demokrasimizin en büyük teminatı olmuştur. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bu anlamlı günü çocuklara armağan etmiştir. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, tüm dünya çocukları tarafından coşkuyla kutlanmaktadır. Bu bayramda, bütün insanlığa barış dolu aydınlık bir gelecek çağrısı yükselmektedir. Bağımsızlığımızın ve milli egemenliğimizin sembolü olan Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılış yıldönümü ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyor, tüm dünya çocuklarının huzur ve barış içinde yaşamasını temenni ediyorum.”

10

 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top