Sultangazi

Sultangazi Sultançiftliğispor’da Salih Çiçek Dönemi

Sultangazi Sultançiftliğispor’da Salih Çiçek Dönemi

Sultangazi Sultançiftliğispor’da başkan Osman Büyükgöz’ün istifası nedeni ile boşalan başkanlık koltuğuna kulüp genel sekreteri Salih Çiçek getirildi.

1999 Yılında Onurspor adıyla hizmet vermeye başlayan kulüp, 2014 yılında tesislerinin bulunduğu mahallenin ismini alarak Sultangazi Sultançifliğispor adını almıştı. Yıllarca binlerce gence hizmet eden kulübün 7 başkanı olan Salih Çiçek aynı zamanda Sultangazi Taraftarlar Derneği kurucu başkanlığı ve Bölgesel Amatör Ligde mücadele eden Sultangazispor Kulübü Başkan Yardımcılığı ve sportif direktörlük görevini yürütmekte.

Eski Başkan Osman Büyükgöz 2006 yılından beri sürdürdüğü görevinden istifası nedeniyle kulüp başkanlığına başkan yardımcısı ve kulüp genel sekreteri olan Salih Çiçek genel kurul kararıyla getirildi.

İstifanın ardından bir açıklama yapan eski başkan Osman Büyükgöz, uzun yıllardır spor camiasında büyük hizmetler veren Salih Çiçek’in büyük işlere imza atacağına ve mahalle gençliğine sahip çıkağına inancının tam olduğunu belirtti.

Birkaç STK’da görev yapan Salih Çiçek ilçe gençliğine olan hassasiyeti nedeniyle bu görevi de üstlendiğini söyleyen Salih Çiçek, “Sultangazi Sultançiftliğispor kulübü ilçemizin en köklü –kulüplerinden biri. Mazisine baktığımızda ilçe gençliğine büyük hizmetler vermiş ve binlerce genci gerek sportif alanda gerekse spor ahlakı bakımından yetiştirmiş olan bir kurum. Bu zamana kadar görev yapan bütün yöneticilerimiz özveriyle çalışarak hizmet etmişler. Bizde bu hizmet yarışında canla başla çalışarak kulübümüzü daha iyi noktalara taşıyacağız” diyerek ilçe gençliğine hizmet eden kulübe Sultangazililerin’de destek vermesini beklediğini ifade etti.

Başkan Salih Çiçek önümüzdeki süreçte bir basın toplantısı yaparak, kulübün yeni yapısıyla ilgili kamuoyunu bilgilendireceğini belirtti.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top