Siyaset

Sultangazi Saadete Adıyamanlı Başkan

Saadet Partisi Sultangazi İlçe Başkanı Hüseyin Aydoğan’ın belediye başkan adayı olarak gösterilmesi nedeniyle boşalan ilçe başkanlığına davanın emektarlarından ilçe başkan yardımcısı Osman Yıldızhan getirildi.

Saadet Partisi Sultangazi İlçe Başkanı Hüseyin Aydoğan’ın genel merkez tarafından ilçe belediye başkan adayı gösterilmesiyle boşalan ilçe başkanlığına başkan yardımcısı Osman Yıldızhan getirildi.

İlçe nüfusu sıralamasında birinci olan Adıyamanlıların beklentilerine bir cevapta Saadet Partisinden geldi. Adıyamanlı olan ve Milli Görüş teşkilatlarında uzun yıllardır hizmet eden Osman Yıldızhan’ın başkan olarak atanması hem hemşehrileri hem de partililer tarafından olumlu karşılandı

OSMAN YILDIZHAN KİMDİR:

1960 yılın da Adıyaman’da doğdu

İlk eğitimini Adıyaman’da tamamlayıp. İstanbul’a yerleşti    

1990’dan beri Refah Partisi, Fazilet Partisi ve Saadet Partisi’nin Gaziosmanpaşa ve Sultangazi İlçe teşkilatlarının farklı kademelerinde görev yaptı.

Çeşitli Sivil Toplum kuruluşlarında yöneticilik ve başkanlık görevlerini üslenmiş olan Yıldızhan halen Mahmutpaşa Esnaf ve İş Adamları Derneği, ASKON, TİGSAD üyeliklerinin yanında farklı sivil toplum kuruluşlarında görev almaktadır.

Uzun yıllardan beri ticaret iştigal eden başarılı bir iş adamıdır.30 yıla yakın bir zamandır Sultangazi ‘de ikamet eden Yıldızhan evli ve 6 çocuk babasıdır.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top