İstanbul'daki Adıyamanlılar

Yiğit Temurtaş Erkekliğe İlk Adımı Attı

Ali ve Asiye Temurtaş çiftinin oğlu Yiğit, Nota 2 Düğün Salonu’nda yapılan sünnet düğünü ile erkekliğe ilk adımı attı.  Kirvesi olan Tüm Canbeyliler Dernek Başkanı Abdulbaki Durmuş sünnet düğününe yüzlerce peya ile katılıp program boyunca davetlilerle yakından ilgilendi.

Kültürümüzün önemli değerlerinden biri olan kirvelik günümüzde de yaşatılmaya çalışılıyor. Ali ve Asiye Temurtaş çiftinin oğlu Yiğit’in kirveliğini yapan Canbeyliler Dernek Başkanı Abdulbaki Durmuş bu kültürün güzel örneklerinden birini sergiledi.

Sultangazi Nota 2 Düğün Salonu’nda yapılan sünnet düğününe katılmak için Sultangazi Merkez Cami çay ocağında yüzlerce peya ile bir araya gelen Durmuş, düğün salonuna kalabalık bir grupla birlikte girdi.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan sünnet düğününde Temurtaş ailesi mensupları ile birlikte misafirlerini kapıda karşılayan kirve Durmuş, program boyunca da misafirperverlik örneği sergiledi.

İkramlar eşliğinde yapılan sohbet ve dualarla Yiğit Temurtaş başta olmak üzere tüm İslam alemi için Allah’tan hayır dilendi.

Program takı töreni ve çekilen hatıra fotoğraflarıyla sona erdi.

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek