Siyaset

Yeniden Refah Sultangazi 2. Olağan Kongresini Gerçekleştirdi

Yeniden Refah Partisi Sultangazi İlçe Başkanlığı 2. Olağan kongresini Hoca Ahmet Yesevi Kültür  Merkezi’nde yoğun bir katılımla gerçekleştirdi.  Salonun tamamen dolduğu kongreye tek liste ile giren Yasin Kol oy birliği ile ilçe başkanlığına seçildi.

Kongre öncesinde katılımcıları işletmesinde ağırlayan Yeniden Refah Partisi İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Kamar, kongre saatine kadar parti yöneticileri ile katılımcıları burada buluşturdu. Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Altınöz ve İstanbul İl Başkanı Hüseyin Terzi ile uzun süre sohbet eden katılımcılar, merak ettikleri konuları sordular.

Sultangazi Hoca Ahmet Yesevi Kültür  Merkezi’nde yapılan kongreye Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Altınöz, İstanbul İl Başkanı Hüseyin Terzi, Sultangazi Kurucu İlçe Başkanı Orhan Kara, Siyasi Parti İlçe Başkanları, STK temsilcileri, muhtarlar ve partililer katıldı. Salonu tamamen dolduran katılımcılar büyük bir coşkuyla yapılan kongrede gövde gösterisi yaptılar.

Sloganlar eşliğinde yapılan kongrede tek liste ile aday olan Yasin Kol oy birliği ile ilçe başkanlığına seçildi.

Kongrede bir selamlama konuşması yapan Yeniden Refah Partisi Sultangazi kurucu ilçe başkanı Orhan Kara, milli görüş geleneğini yaşatan ve bu dava uğruna çalışan bir partide olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, bu davanın sonunda hedefine ulaşacağına olan inancını dile getirdi.

Kongrede ilçe başkanı olarak seçilen Yasin Kul yaptığı teşekkür konuşmasında,  bu dava için bugüne kadar hizmet eden herkese teşekkür etti. Daha çok çalışarak davamızı herkese, her kesime anlatarak çalışacağız dedi.

Yeniden Refah Partisi İstanbul İl Başkanı Hüseyin Terzi, ülkenin yıllardır yanlış idare edilmesinin etkilerini gördüklerini ve dünyada yaşanan krizden en çok etkilenen ülkelerden biri olduğumuzu söyledi. Günü kurtarma adına yapılan icraatlar nedeniyle işin çözülemediğini belirten Terzi, ‘Ülkenin kurtuluşu ancak ve ancak Yeniden Refah Partisi iktidarıyla mümkündür’ dedi.

Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Altınöz, ülkede yaşanan ekonomik kriz hakkında açıklamalarda bulundu. İktidarın ülke ekonomisini iyi yönetmediğini ve her yıl bütçede cari açık verildiğini söyledi. Bu açığın her yıl 40-50 milyar dolar olduğunu belirten Altınöz, ‘Cari açık demek zarar demektir. Yani her yıl ülkemiz 40-50 milyar dolar borçlanıyor. Bu borçlar ve faizleriyle birlikte her yıl bu rakamlar katlanarak artıyor. Siz bir şirketinizin müdürlüğüne sizi zarar ettireceğim diyen birini getirir misiniz?’ diyerek tek doğru alternatifin merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın dizinde yetişmiş ve bu davayı kaynağından öğrenmiş olan Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Fatih Erbakan olduğunu ifade etti.

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek