Bağcılar

YARIM KALMASIN BERABER TAMAMLAYALIM

YARIM KALMASIN BERABER TAMAMLAYALIM

Adıyaman dernekler federasyonu (ADIFED) Genclik kollarinin yarim birakilan egitimlerinin tamamlanmasina yonelik olan “YARıM KALMASİN BERABER TAMAMLAYALIM” projesinin program Adıyamanlılar vakfinda gerceklesti.

 

Programa Başakşehir Halk Eğitim Müdürü Aziz AKDOĞAN, Adiyaman Dernekler Federasyonu (ADIFED) Baskani Nevzat BAYHAN, STK baskanlari, STK genclik kollari ve cok sayıda davetli katıldı.

IMG-20151107-WA0006

Programin acılış konusmasını yapan  Adıyaman dernekler federasyonu (ADIFED) genclik kolları baskanı Osman ARSLAN; Hayatımızda yarım bıraktığımız bir çok şeyin olduğunu düşünüyor ve kuşkusuz yarım bırakılanların en önemlisi bir insanın yaşamına olumlu yönde birçok şey katan eğitim ve öğretimdir.Eğitim ve öğretim işiyle meşgul olmak sadece dünyevi getirisi olan bir görev değildir, aynı zamanda Rabbimizin de bir emridir okumak. Allah’a iman eden bir toplum oluşturmayı amaçlayan Hz. Peygamber (SAV) ilme, eğitim ve öğretime büyük önem vermiştir. Onun faaliyetlerinde ve sözlerinde bilgi, öğrenme, öğretme, öğrenci ve öğretmene verilen değer çok fazla yer tutar.

Bütün bunlara dayanarak bazılarımızın ilkokulda, bazılarımızın ortaokulda, bazılarımızın da lisede yarım bıraktığı eğitim-öğretim hayatımıza devam ettirmek ve tamamlamak için yarım kalmasın beraber tamamlayalım diye bir proje hazırladık. Temennimiz 100.000 hedefimiz ise 1 kişi diyerek siz kıymetli hemşerilerimizden birinin bile diplomasını almasına vesile olabilirsek bu sizin azminiz bizim ise sevincimiz olacaktır dedi.

 

Programda konuşan Basaksehir Halk Eğitim müdürü Aziz AKDOGAN; Adıyaman’ın en büyük  sıkıntısı egitimdir. Ögretmenlik yıllarımızda  hemserilerimiz bize sorarlardı,hocam diploma almanın kolay yolu yokmu diye ,artık halk egitim merkezleri sayesinde bunlar kolay yolla gerceklesiyor.Hemserilerimiz genellikle tekstille ugrasiyorlar belki egitim seviyeleri cok iyi olmasada sirketler kurarak belli bir kivama geldiler. Belli bir yerden sonra sermaye yonetemiyorlar parcalaniyorlar,bunu buraya getiren de egitimsizliktir.dolayisiyla sizin bir seyleri yonetebilmeniz icin egitim sart. bunu da boyle prejelerle gerceklestirerek egitim seviyemizi gelistirebiliriz dedi.

 

IMG-20151107-WA0005

Adıyaman Dernekler Federasyonu (ADİFED) baskani nevzat  Bayhan; Sozlerine Ankara’da yasanan teror saldirisinda olen  vatandaslara Allahtan rahmet

yaralilara sifa temennisinde bulunan bayhan, genclik kollarinin bu projesinin  kendisini heyecanlandirdigini ,kendi jenarasyonlarinin istanbula gelip ev kurmak, is kurmak gibi

dusuncelerinden dolayi egitimlerini en son nokta olarak gordugu icin bu projeyle bir firsat kapisinin acildigini, bir insan icin ekmek neyse egitimde bir ulke icin ayni seydir.

Egitimin olmadigi bir yerde kardesligin olmsida cok zordur.Cunku insanlar cok guzel kardes olmak isterler ama kardesligin hangi egitimle saglanacagini fazla bilemezler.

Basta genclik kollari baskanı ve emegi gecen herkese teşekkur ederek sozlerine son verdi.

 

Egitimden sorumlu ADIFED baskan yardimcisi abuzer KORKMAZ; Adiyaman’in kanayan en buyuk yaralarının başında egitim gelmektedir.Çagımııza ayak

uydurmak zorunda oldugumuz icin egitim seviyemizide en ust noktalara cıkarmalıyız. Su an cok onemli noktalarda bulunan is adamlarimizin bile en buyuk sikintisinin

egitim oldugunu gormekteyiz dedi.

 

IMG-20151107-WA0004

 

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek