Bağcılar

Vakfın Burs Programı çok Renkli Geçti

Vakfın Burs Programı çok Renkli Geçti

Program Yapımcısı İkbal GÜRPINAR Adıyamanlılar Vakfı’nın bursiyer öğrencilerine “Kadın ve Yaşam” konulu seminer verdi.Ressam Ayşe IŞIK’ın  yeni kitabı “Ayaklarımla Tutundum Hayata ”   imza töreni  ve resim sergisi  gerçekleşti.

DSC_5865

sabahın erken saatlerinde Mütellevi ve yönetim kurulu üyelerinin 20 . yıl münasebeti ile gerçekleşecek olan  “üyük Adıyamanlılar buluşması” hazırlıklarının görüşüldüğü  kahvaltılı toplantısı ile başladı.

Adıyamanlılar Vakfı Başkan Vekili Abdulgani Tekin’in giriş sunumu   Gürpınarı takdimi  ile başlayan program  Konuşmasına ahlakın bütün güzelliklerin anahtarı olduğunu ifade ederek başlayan Gürpınar, “Bir çocuk okulda ne kadar başarılı olursa olsun, bir insan ne kadar zengin olursa olsun veya ne kadar yüksek bir makama gelirse gelsin şayet ahlaki açıdan olgunluğa ulaşmadıysa ne kendine, ne ailesine ve ne de yaşamını idame ettiği topluma hiçbir şey veremez. Tarihte bu manada birçok örnekler vardır. Bunun için genç nesilden tek isteğimiz, ahlaklı bir yaşam biçimiyle birlikte kendi alanında başarılı olup, memleketine ve bu güzelim ülkenin insanlarına güzel eserler bırakarak onların hayır dualarını kazanmalarıdır. Siz Adıyamanlı gençler, gerçekten Adıyamanlılar Vakfı sayesinde çok şanslısınız. Bu binayı yapan ve siz değerli gençlere burs hizmetinde bulunarak sahip çıkan bütün vakıf yöneticilerinden Allah razı olsun” dedi.

 

DSC_5931

Anlamlı konuşmalarından ve katılımlarından dolayı İkbal Gürpınar’a teşekkür eden Adıyamanlılar Vakfı Başkan Vekili Abdulgani Tekin de, öğrenci kardeşlerimizin böylesi anlamlı panel veya konferanslarda konuşmacının söylediklerini not etmenin gelecekte kendilerine önemli bir ışık kaynağı teşkil edeceği hususunu dile getirdi. Tekin, “Şu unutulmamalıdır ki, öğrencilik hayatında ne kadar gayret sarf ederseniz o kadar da mükâfat alırsınız” diyerek bursiyer öğrencilere başarı için önemli ipuçları verdi

DSC_5972

Sonrasında  Ressam Ayşe Işık   konuşmacı olarak katıldı  kısaca kendi hayatını anlattığı yeni  kitabı” Ayaklarımla Tutundum Hayata” isimli kitabı içeriğini anlattı   kıtabını almak isteyenlere imzaladı Vakfın 3. katında  ayşe ışıık tabloları  sergilendi öğrencilerin hayranlıkla izlediği tablolar tam puan aldı.

DSC_5954

Ayrıca Burslardan Ramazan Oruç  bursiyer ögrenciler için  başlattığı kumanya kampanyası öğrencileri çok sevindirdi her hafta vakıftan öğrenci grupları  yiyecek erzaklarını  temin edebilecek bu örnek davranıştan dolayı emeği geçenleri tebrik ediyoruz gazetemiz adına

 

 

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek