Sultangazi

Ümmetin Gözü ve Gönlü Yenikapı’da İdi.

Ümmetin Gözü ve Gönlü Yenikapı’da İdi.

Saadet Partisi öncülüğünde bir çok sivil toplum örgütü ve yüz binlerce vatandaşın katıldığı “Büyük Kudüs Mitingi” Yenikapı’da gerçekleştirildi. Mitingde bir konuşma yapan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel  Karamollaoğlu, ‘Filistinliler ve İslam aleminin güzü ve gönlü bu meydandadır’ dedi.

Mescid-i Aksa  işgalini protesto etmek için Yenikapı Mitin alana akın eden milyonlarca vatandaş alanın büyük bir bölümünü doldurdu. Saadet Partisi öncülüğünde bir çok sivil toplum örgütünün katıldığı Büyük Kudüs Mitingine Sultangazi’den de yoğun bir katılım sağlandı. Mitinge siyasi parti temsilcileri de katılarak destek verdiler.

Yaptığı konuşmada İslam ülkelerine çağrıda bulunan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu  İsrail işgal ettiği topraklardan çekilene kadar diplomatik ilişkilerin kesilmesi çağrısında bulundu. Karamollaoğlu, “Bugün burada 80 milyon Türkiye’nin yüreği var, burada Yenikapı’da 2 milyarlık İslam aleminin yüreği var. Gazze’nin, Batı Şeria’nın, Kudüs’ün sesi bu meydanda. Mahmut Abbas’ın gözü bu meydandadır” dedi.

Bu kalabalığın İsrail’i korkuttuğunu söyleyerek, “Sizler  bir kez daha mazlumlara umut oldunuz” dedi.

İslam ülkelerinin sessiz kalmasını eleştiren Karamollaoğlu, siyonizmin büyük İsrail’i kurmak için 28 İslam ülkesinin haritasını değiştirmeye çalıştığını ifade etti. İslam birliğinin kurulmasının önemine de değinen Karamolaoğlu, ‘Ecdadımız 19 haçlı seferini püskürttü, bu nedenle ülkemizin güçlü olmasını asla istemiyorlar ve her fırsatta engeller koyarak güçlenmemizi engellemeye çalışıyorlar’ dedi.

Karamollaoğlu’nun konuşması sırasında alanda, konuşmasının sonrasında da kürsüde “Müslümanlar Birleşin” pankartı açıldı.

Hamas Siyasi Büro Şefi Halit Meşal mitinge video  konferansla  katıldı. Haniye size müjde veriyorum. Mescid-i Aksa’da elektronik kapılar kaldırıldı. Yaş sınırlaması iptal edildi. İnancımız kazandı. Kudüs’ten kardeşlerimizin duruşunu görüyoruz. Kudüs ve Aksa bizimdir. Müslümanlarıdır” dedi.

Haniye’nin konuşmasının ardından toplu dua edilmesi ve ezan okunmasıyla miting sona erdi.

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek