Spor

Tuncay Şanlı’dan,Sultangazi ‘de Gençlere Tavsiyeler

Tuncay Şanlı’dan,Sultangazi ‘de Gençlere Tavsiyeler

 Eski Milli Futbolcu Tuncay Şanlı, Sultangazi Beledıyesinin organize ettiği Amatör Spor kulüplerine destek  programında  gençlerle tecrübelerini paylaştı. Yıllarını futbola veren deneyimli isim, öğrencilere profesyonelliğe giden yolda yapılması gerekenler konusunda önemli bilgiler aktarırken, gençler Şanlı’ya yoğun ilgi gösterdi.


Gençleri spora teşvik etmek ve spor yapan gençlerin malzeme sıkıntılarının giderilmesini sağlamak amacıyla Sultangazi Belediyesi, amatör spor kulüplerine malzeme dağıtımı yaptı. Sultangazi Belediyesi Nikah Salonu’ndaki törene Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, eski milli futbolcu Tuncay Şanlı, amatör spor kulüplerinin temsilcileri ile çok sayıda sporcu katıldı. Etkinlikte, 12 futbol, 6 karate, 2 
Basketbol , 1 voleybol takımına toplamda 4225 parça spor malzemesi dağıtıldı. Kulüplere dağıtılan malzemeler arasında eşofman takımı, forma, şort, yağmurluk, maç topu, antrenman merdiveni, boks eldiveni, voleybol ve futbol topu gibi birçok malzeme bulunuyor. Malzeme dağıtım töreninin ardından düzenlenen söyleşide gençlerle buluşan eski milli futbolcu Şanlı, sporcularla tecrübelerini paylaştı. Yıllarını futbola veren deneyimli isim, öğrencilerin kendilerini hiçbir zaman yeterli görmeyerek her zaman çalışmaya devam etmeleri gerektiğini belirtti. Şanlı,öğrencilere profesyonelliğe giden yolda yapması gerekenler konusunda önemli bilgiler aktarırken öğrenciler, deneyimli isme yoğun ilgi gösterdi.
“Onlar sporla ilgilensin biz her zaman desteğimizi sürdürelim”
Gençlerin zararlı alışkanlıklar yerine sportif faaliyetlerine yönelmesi gerektiğini ifade eden Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, “Bu destekler bu güne kadar olduğu gibi bundan sonrada artarak devam ediyor. Neden artarak diyorum çünkü futbolcu sayımız ekip sayımız devamlı artıyor. Bu manada kulüp sayımız da arttı. Sultangazi’de gençler yanlış yerde değil, gençler sporla ilgileniyor. Kapalı spor alanlarımız açık mekanlarımız çoğaldı, çoğalınca da her mahalle bir takım kurmaya başladı. Bu manadaki artışımız bizi çok mutlu ediyor. Onlar sporla ilgilensin biz her zaman desteğimizi sürdürelim diyorum” dedi.
“Amatör ruhunuzu kaybederseniz profesyonel olamazsınız”
Gençlerin küçük yaşlardan itibaren desteklenmesini çok önemli olduğunu ifade eden Eski Milli Futbolcu Tuncay Şanlı, “Öncelikle Başkanıma teşekkür etmem gerekir ki şöyle bizde mahalleden ve amatör spordan yetiştik ve bir noktaya geldik. Futbolun beşiği aslında amatörlüktür. Amatör ruhunuzu kaybederseniz profesyonel olamazsınız. Bu destek hem manevi hem maddi olarak, inşallah buradan önce iyi birey iyi futbolcu iyi yerlere gelen güzel futbolcular görürüz” ifadelerini kullandı.

 

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek