İstanbul'daki Adıyamanlılar

Tirkidinliler 6. Geleneksel Piknik Şöleni

Tirkidinliler 6. Geleneksel Piknik Şöleni

Adıyaman İli Gerger İlçesi Tirkidin Köyü Derneğinin düzenlediği 6. Geleneksel piknik şöleni Arnavutköy Tayakadın Mesire Alanı’nda gerçekleştirildi. Sabah saatlerinde başlayan şölende bir araya gelerek güzel bir gün geçiren Tirkidinlilerin mutluluğu piknik esnasında kalp krizi geçirerek vefat eden bir hemşehrileri nedeniyle üzüntüye dönüştü.


 

6. Geleneksel Piknik Şöleni için aylar önce çalışmalarına başlayan Tirkidin Köyü Dernek Başkanı Enes Çingay ve ekibi, bu yılda güzel bir organizasyon gerçekleştirdiler. Bir gün öncesinde şenliğin yapılacağı alanı kontrol eden piknik komisyonu hazırlıkları gözden geçirmişti. Piknik şöleni sabahı erken saatlerde alana gelen görevliler gerekli hazırlıkları yaparak hemşehrileriyle birlikte güzel bir gün geçirmek için hazırlıklarını tamamladılar.

Sabah erken saatlerde piknik alanını dolduran Tirkidinliler, hemşehrileriyle hasret giderdiler.

Kahvaltı sonrasında başlayan piknik programında Pusula müzik grubunun seslendirdiği türküler eşliğinde halay çekerek doyasıya eğlendiler. 

Protokol konuşmalarının ardından sahne alan Adıyamanlı sanatçı İbrahim Ocak, seslendirdiği türkülerle katılımcılara güzel anlar yaşattı.

Öğlen saatlerinde bir katılımcının kalp krizi sonrasında hayatını kaybetmesiyle, piknik şöleni yasa dönüştü.

 

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek