İstanbul'daki Adıyamanlılar

Tirkidin Futbol Turnuvası Şöhretler Karmasının Karşılaşmasıyla Başladı

Adıyaman İli Gerger İlçesi Tirkidin Köyü Derneği’nin düzenlediği Faik Altunboğa Futbol Turnuvası düzenlenen bir törenle başladı. Adıyamanlı STK başkanları, kanaat önderlerini ve Sultangazi Belediye Başkanı Abdurrahman Dursun’un da katıldığı törenin ardından başkanların oluşturduğu şöhretler karmasının karşılaşmayla turnuva start aldı.

Tirkidin Köyü Dernek başkanı Enes Çingay ve ekibi futbol turnuvası düzenlediler. Merhum Faik Atltunboğa’nın adının verildiği halı sah futbol turnuvasında 8 takımın katılımıyla 6 hafta sürecek.

Sultangazi Arena’da düzenlenen turnuvanın açılış töreni renkli görüntülere sahne oldu. Halaylarla başlayan törene Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun, Sultangazi Belediye Başkanı Danışmanı Abuzer Korkmaz, ADIGER–FED Başkanı Av. Ali Acar, Kahta Dernekler Federasyon Başkanı Osman Arslan, Tüm Canbeyliler Derneği Başkanı Abdulbaki Durmuş, Adıyaman Sanayici ve İş Adamları Derneği genel başkanı Mehmet Doğan , GERSOY-DER  Başkanı Mahmut Özdemir, ÇİĞDER Başkanı Orhan Güzelaydın, Çakar Kahvaltı ve Menemen Salonu sahibi Cumali Çakır, AKYAD Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Tosun, Gerger Gürgenli Köyü Dernek Başkanı Mehmet Akkaya, Pusula İstanbul gazetesi imtiyaz sahibi Emin Doğan, ADIFED adına Bekir Akgül, Servet Kabak, Osman Algan, Murat Aydoğdu, Tirkidinliker ve dostları katıldı.

Törende bir selamlama konuşması yapan Tirkidin Köyü Dernek Başkanı Enes Çingay, katılımcıları selamlayarak davetlerine icabetlerinden dolayı teşekkür etti. Turnuvanın hayırlara vesile olmasını dileyen Çingay turnuva hakkında bilgilendirmede bulundu.

Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun yaptığı konuşmada birlik ve beraberlik vurgusu yaptı. Dursun, ‘Adıyamanlılar birlik ve beraberlikleriyle anılan bir topluluk, bizde böyle anılmaktan mutluyuz ve böylede devam etmeliyiz. Adıyamanlı denince hep iyi şeylerden bahsedilmeli, iyi olarak bahsedilmek içinde iyi şeyler yapmaya devam etmeliyiz ‘dedi.

Sultangazi’de Adıyamanlıların nüfus yoğunluğu olarak ilk sırada olduğunu hatırlatan Dursun, Adıyamanlı STK’larında hem sayı hem de faaliyet konusunda ilk sırada olduğunu belirtti. “Sultangazi’de Adıyamanlı STK’lar güçlü ve faal bir durumda. Sadece tabela dernekleri değiller ve herkes bir şeyler yapmaya gayret ediyor. Hem yaşadığı yere hem de memleketine bir şeyler yapmak için gayret eden hemşehrilerimi de canı gönülden kutluyorum” dedi.

Daha sonra birer selamlama konuşması yapan STK başkanları, bir ilke imza atan Tirkidinlileri başkan Enes Çingay nezdinde kutladılar. Birlik ve beraberlik mesajları veren konuşmacılar turnuvanın hayırlara vesile olmasını dilediler.

Konuşmaların ardından turnuva dernek başkanlarının oluşturduğu şöhretler karmasının oynadığı karşılaşmayla başladı.

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek