İstanbul'daki Adıyamanlılar

Taraksu Köylüleri İftarda Buluştu

Taraksu Köylüleri İftarda Buluştu

Adıyaman İli Gerger İlçesi Taraksu (Drakso) Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği geleneksel hale gelen iftar programını dernek merkezinde düzenledi.

Taraksu Köyü derneği geleneğini sürdürerek bu yıl da Ramazan ayında bir iftar programı düzenledi. Dernek merkezinde düzenlenen iftar programına, Taraksu köylüleri katılırken Adıyamanlı STK temsilcileri de bu organizasyona katılarak hemşehrileri ile birlik içerisinde olduklarını gösterdiler.

Programa Adıyaman Gergerliler Federasyonu Başkanı Av. Ali Acar, GERSOF-DER Başkanı Mahmut Özdemir, Adıyamanlı STK temsilcileri, Adıyamanlı sanatçılar, Taraksu Köylüleri ve davetliler katıldı.

Misafirlerini kapıda karşılayan başkan yardımcıları Bahri Yılmaz ve Hüseyin Aslan katılımcılarla bire bir ilgilendiler.

Programda bir selamlama konuşması yapan Taraksu Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ahmet Alak, katılımcıları selamlayarak hoş geldiniz dedi. Ramazan ayının, birlik, beraberlik, bereket ve paylaşma ayı olduğunu hatırlatan Alak, katılarak soframızın bereketini artıran bütün katılımcılara teşekkür etti. Tüm İslam aleminin yaklaşmakta olan Kadir Gecesi ve Ramazan Bayramını kutlayarak hayırlara vesile olmasını dileyen Başkan Ahmet Alak, derneğin faaliyetleri hakkında kısa bir bilgilendirmede bulundu.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ve duaların ardından birlikte iftar yapmanın güzelliğini yaşayan katılımcılar, iftar sonrasında ikramlar eşliğinde sohbet ederek hasret giderdiler.

 

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek